Producenci nie lubią chwalić się swoimi planami, co do aktualizacji do nowych wersji oprogramowania. Najczęściej otrzymywane od nich informacje to wzmianki, które modele mogą spodziewać się odświeżenia Androida. Jednak od tej zasady są wyjątki, co doskonale właśnie potwierdziło Sony, które oficjalnie podało konkretne terminy wypuszczenia Android Pie na poszczególne modele. Nie jest to spotykane, choć nie można zapominać o pewnych warunkach.

Sony wskazuje konkretne dni, kiedy Twoja Xperia pozna Android Pie

Sony Android Pie

W zeszłym roku Japończycy naprawdę podgonili tempo, jeśli chodzi o wydawanie Oreo. Byli pierwszą firmą, która zaprezentowała nowego smartfona z tym oprogramowaniem, a później skutecznie wdrażała aktualizacje na kolejne modele. W tym roku nie jest tak dobrze, choć Xperia XZ2 już zna Android Pie. W przypadku kolejnych urządzeń trzeba poczekać do:

  • Xperia XZ Premium, Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact – 26 października
  • Xperia XZ2 Premium – 7 listopada
  • Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, Xperia XA2 Plus – 4 marca

Tym sposobem już w przyszłym tygodniu ma nastąpić kolejna dawka „Ciasta” od Sony. Niewątpliwie Japończycy każą długo czekać użytkownikom najsłabszych urządzeń z portfolio. Nie wiemy też, czy to wszystkie smartfony, które firma ma zamiar zaktualizować.

Zobacz też: Zweryfikuj,czy Twoje konto na Facebooku nie jest zagrożone.

Tradycyjnie Sony zaznacza, że powyższy harmonogram nie należy traktować dokładnie. Dane dni nie oznaczają, że wszystkie egzemplarze na świecie zostaną zaktualizowane. Związane jest to z falowym wdrażaniem zmian na poszczególne regiony, jak i uzależnieniami od operatorów.

 

źródło: Blog Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.