Huawei zalicza wpadkę z reklamą. Czy oszukiwanie jest dziś w modzie?

mm Michał Derej Newsy 2018-08-20

Aparaty w smartfonach z roku na rok stają się coraz lepsze. W tym momencie doszliśmy do takiego etapu, że niewielu spośród nas posiada oddzielny aparat czy kamerę – z takich urządzeń korzystają teraz głównie hobbyści i profesjonaliści. Producenci w kolejnych reklamach starają się przekonać nas zatem do swoich nowych smartfonów. Okazuje się niestety, że nie zawsze uczciwie – jakiś czas temu Samsung pochwalił się zdjęciami z Galaxy A8, które tak naprawdę pobrane zostały ze stocka. Teraz podobną ścieżką podąża Huawei w swoim spocie prezentującym urządzenie Nova 3.

Reklama Huawei Nova 3 stara się oszukać widza. Zdjęcia w klipie nie pochodzą ze smartfona?

Wczoraj egipski oddział firmy Huawei na portalu YouTube udostępnił film, który zaprezentować miał możliwości przedniego aparatu smartfona Nova 3. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego materiału, to warto go obejrzeć – trwa zaledwie 30 sekund.

Zobacz także: Gra Pokemon GO przeszukuje Wasze pliki!

W 17 sekundzie filmu aktorzy robią sobie wspólne selfie przy stole. Pomimo tego, że aktorka biorąca udział w reklamie w poprzednim ujęciu nie była pomalowana, to na zdjęciu wygląda zaskakująco dobrze. Huawei chwali się, że to oprogramowanie smartfona Nova 3 jest w stanie dynamicznie retuszować zdjęcia. Niestety okazuje się, że nie do końca jest to zgodne z prawdą. Fotografia, która pojawia się na filmie pochodzi z profesjonalnego aparatu i została dodana podczas obróbki. Skąd to wiemy? Aktorka biorąca udział w reklamie na swoim Instagramie udostępniła zdjęcie, które pokazuje ujęcie zza kulis. Wyraźnie widać na nim fotografa robiącego parze zdjęcie – zobaczcie sami, jak sytuacja ta prezentuje się na poniższych zrzutach ekranu.

Co myślicie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit • Direct

  Niby tylko reklama, ale jednak nieetyczne tak robić. Minus dla Huawei.

 • Outside the Wall

  Wstyd, ale z drugiej strony czego się spodziewać…

 • can006

  Mam Honora 8 i ten Jeb*** program hi suite kiedy chce zaktualizować do androida 8 wyskakuje mi ze brak internetu mimo że mam ostatni raz kupuje takie dziadostwo cały czas jakiś problem z tymi telefonami a przypominam że Dyrektorem Huawei jest General Armii ludowo wyzwolenczej Chin! Następnym razem zastanówcie się jaki tel kupić ja kupuje Nokię czysty android i 3 lata wsparcia.

 • Tomasz

  Ujme to w wypowiedz kulturalna: drugie imie huawai to oszustwo.

 • stark2991

  To nawet po tych zdjeciach widać, że nie są robione smartfonem. Dynamika tonalna, dobrze wyeksponowane twarze w nocy – telefon słabo sobie z takim czymś poradzi, a zwłaszcza przednia kamerka jakiegoś średniaka. Teraz pewnie wszyscy tak kłamią w reklamach

 • SlvecK

  Przecież ewidentnie widać, że ustawienie (kąt) aparatu jest inny niż twarzy modelki. Prawdopodobnie robiono zdjęcia dokumentujące proces powstawania reklamy

  • stark2991

   Tego akurat „ewidentnie” nie widzę, ale widzę że pani inaczej trzyma w ręce ten pędzel, czy co to tam jest. Co nie zmienia faktu, że zdjęcia z filmu i tak zrobił ten fotograf.

 • 0001

  Aparaty w smartfonach robią już tak bardzo dobre i piękne zdjęcia, iż to czy zrobione w reklamie zdjęcie pochodzi od smartfona czy aparatu kompaktowego…. nie ma dla mnie żadnego znaczenia, gdyż i tak kupuję smartfon z rewelacyjnym aparatem.

  • stark2991

   Problem w tym, że ten telefon nigdy nie zrobi takich zdjęć jak pokazuje film, więc kupując go kierujesz się fałszywymi informacjami

   • 0001

    Co do reklamy. Każdy, powtarzam KAŻDY render reklamujący smartfona jest zakłamany i nie oddaje faktycznego jego wizerunku i jakoś nikt nie robi z tego afery. Więc jesteśmy okłamywani cały czas. Więc skąd tutaj takie oburzenie?
    Po drugie co do zdjęć, …. masz rację. Jednak seria P20 robi jak dla mnie rewelacyjne zdjęcia. I każdy rozsądny człowiek przed zakupem obejrzy na YT czy przeczyta recenzje poznając faktyczną jakość zdjęć. Pozdrawiam 🙂

    • marcus1212

     idąc Twoją logiką: w szkołach na lekcjach historii nauczyciele niech kłamią na temat polskiej historii bo i tak w domu rodzice im powiedzą jak było.

     • 0001

      Oczywiście że nie!
      Żeby była jasność…… Nie zgadzam się na oszukiwanie w zdjęciach, na oszukiwanie w renderach to oczywiste! Tylko przyjmuję to na lajcie mając gdzieś (czyt. w du…) tę reklamę 🙂
      Tylko co ja mogę zrobić?… totalnie nic! Jednakże jakby społeczność była Solidarna i wszyscy by np. nie kupili Samsunga póki nie zaktualizuje do najnowszego Androida ….to by miało moc!

 • maxprzemo83

  To samo było z filmami z reklamy iPhone. Gdzie w odbiciu było widać profesjonalną kamerę. Każda reklama kłamie. Nie wiecie tego?

  • Robe

   To nie był ajfon tylko któryś z wyższych modeli Lumii.

   • szafran

    Dokładnie, to była Lumia!

   • maxprzemo83

    Fakt. Masz rację. Coś mi się źle skojarzyło 🙂

    • Michał

     He he skłamałeś jak w reklamie Huawei:)

  • marcus1212

   wiedzieć, znaczy godzić się na taki stan rzeczy? Chcesz aby życie tak wyglądało?

 • Karysu

  Ja Huawei juz juz nigdy nie kupie. Laguje, się psuje i do bani. A teraz jeszcze takie reklamy.x