ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Pencil

Nowe iPhone’y ze wsparciem dla rysika – czy Apple skopiuje Samsunga?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Kiedyś Samsung kopiował Apple, a teraz bardzo prawdopodobne jest, że to Apple skopiuje Samsunga. Mowa tu konkretnie o implementacji wsparcia dla rysika w nadchodzących iPhone’ach. Czy Apple zdecyduje się na taki ruch?

Tegoroczne iPhone’y ze wsparciem dla rysika Apple Pencil

Apple Pencil to rysik dotychczas przeznaczony wyłącznie dla iPadów. Służy do szkicowania, notowania dodawania adnotacji i wielu innych rzeczy. TrendForce donosi, że tegoroczne iPhone’y z ekranami OLED otrzymają wsparcie dla rysika. Kwestia jego użyteczności na ekranie o przekątnej 5,8 jest co najmniej dyskusyjna, lecz w przypadku 6,5 cali sprawa ma się zupełnie inaczej. Informacja o implementacji wsparcia dla rysika sięgają już 2016 roku, więc najnowsze przecieki są jak najbardziej prawdopodobne.

Zobacz także: Samsung radzi sobie coraz gorzej. Firma zamknie jedną ze swoich fabryk smartfonów

Jeśli Apple zdecyduje się na taki ruch, to z pewnością rysika nie dostaniemy w zestawie, a będzie trzeba go dokupić – za jedyne 429 zł. Osobiście jednak nie wyobrażam sobie z tego korzystać – Apple Pencil jest wielkości normalnego długopisu, więc… może być ciężko i niewygodnie, a szczerze wątpię, by Apple stworzyło nowy rysik specjalnie dla iPhone’ów. Kiedyś to Samsung inspirował się Apple, a teraz jest odwrotnie. Do czego to doszło?

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy