Samsung-Galaxy-A6-Plus

Samsung radzi sobie coraz gorzej. Firma zamknie jedną ze swoich fabryk smartfonów

1 minuta czytania
Komentarze

Na rynku smartfonów panuje prawdziwy chaos. Popularni producenci tacy jak Samsung czy Apple coraz wyraźniej dostają w kość od nikogo innego, jak od chińskich firm, które za ułamek ceny końcowej urządzeń wspomnianych dwóch firm potrafią dostarczyć produkt, który niewiele się od nich różni. Właśnie odczuł to Samsung. Boleśnie.

Samsung zamknie jedną ze swoich fabryk produkujących smartfony

Wieści z Korei Południowej mówią, że firma wkrótce zamknie jedną z dwóch swoich chińskich fabryk produkujących smartfony. Powodem takiej decyzji mają być ogólne trudności i spowolnienie wzrostu (czyt. słaba sprzedaż), czego winni są lokalni konkurenci. Pięć lat temu Samsung miał 20% rynku. Dziś ma poniżej 1%. Wzrastający giganci tacy jak Huawei i Xiaomi mają w tym spory udział – oferują urządzenia o wiele tańsze, a przy tym niewiele różniące się od produktów Samsunga.

Zobacz także: Motorola nie chce powiedzieć kiedy i jakie smartfony otrzymają Androida 9 Pie

Decyzja o zamknięciu fabryki jeszcze nie zapadła, jednak jest ku temu bliżej niż dalej. Zastanawiam się, jak gigant zamierza odrobić straty – czy firma w końcu zacznie oferować tańsze produkty? Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. Koreański gigant chce być raczej utożsamiany z marką premium, aniżeli producentem tanich smartfonów.

Źródło: gsmarena

Motyw