Samsung Galaxy S9 i S9+ dostają aktualizację trybu Super Slow-mo!

Kamil Lewicki Newsy 2018-07-21

Samsung Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ dostają aktualizację oprogramowania, która wprowadza zmiany do nagrywania wideo w trybie Super Slow-mo. Co nowego się pojawia? Rejestrowanie filmów w 480 fps przez 0,4 sekundy!

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ z aktualizacją Super Slow-mo

Samsung wypuścił właśnie aktualizację dla modeli Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, która pozwala użytkownim na rejestrowanie wideo w 480 klatkach na sekundę przez 0,4 sekundy. Do tej pory dostępna była wyłącznie opcja nagrywania w 960 fps w czasie o połowę krótszym – 0,2 sekundy.

Warto także pamiętać, że w trybie manualnym filmy w zwolnionym tempie będziemy mogli rejestrować wyłącznie w 480 klatkach na sekundę. W celu zarejestrowania wideo w 960 klatach, należy zmienić tryb manualny na automatyczny. Warto o tym pamiętać, by w ważnych chwilach nie tracić czasu na szukanie.

Zobacz też: Płatny Android?

Pełną listę zmian, które przynosi aktualizacja ważąca 250 MB możecie zobaczyć powyżej. Z ważniejszych pojawiają się także poprawki bezpieczeństwa oraz poprawa ogólnej stabilności działania systemu wraz z AR Emoji w aparacie. Na razie została ona udostępnia wyłącznie w Korei Południowej oraz w Indiach. Wkrótce powinna trafić także na pozostałe rynki.

źródło: GSM Arena • fck you

  Próbowałem nagrać córkę skaczącą do wody z pomostku…przy 20 próbie myślałem że rzucę tym g#wnem o ziemię, albo za wcześnie albo za późno…W s8 można było przynajmniej edytować czas slow mo i przesunąć go w odpowiednie miejsce gdy była taka potrzeba.

 • Marucins

  „[…]pozwala użytkownim na rejestrowanie wideo w 480 klatkach na sekundę przez 0,4 sekundy. Do tej pory dostępna była wyłącznie opcja nagrywania w 960 fps w czasie o połowę krótszym – 0,2 sekundy.”

  Nagrywam film powiedzmy 1 minutowy gdzie podczas 36 sekundy coś się dzieje i…?

  Jak mam to rozumieć?

  • Rafal Warachewicz

   W trakcie 36 sekundy….
   Chlapnela woda.

   Trwa to ułamek sekundy, wtedy wskakuje SlowMo który Ci to pięknie spowalnia.(jednocześnie wydłużają klip oczywiscie)

   Najlepiej zobacz recenzję na YT to zobaczysz jak fajnie to wygląda.

   Bo przecież nie na sensu nagrywać 1minuty w zwolnionym bo się zestarzejesz zanim poczekasz akcji .

   0.2 czy 0.4sekundy wydaje się mało, a RĘCZNIE to zrobić wydaje się praktycznie niemożliwe dla naszego refleksu.. Ale skok na rowerze, uderzenie pioruna czy chlapniecie wody nie trwa wiele dłużej, więc rezultat będzie bardzo dobry.

 • jendrush

  Dlaczego usuwają tryb manualnego aktywowania przy 960 klatkach na sekundę? Dla mnie to bez sensu bo czasami po prostu nagrywam coś co szybko się porusza przez dłuższy czas, a nie coś co za moment się ruszy i wykryje to automat.

  • variete

   Dlaczego usuwają tryb manualnego aktywowania przy 960 klatkach na sekundę?

   Redaktorzy android.com.pl raczej nie są odpowiednimi adresatami tego pytania.

   • jendrush

    Pytanie zadałem ogólnie, nie jest skierowane jedynie do redaktorów, ale być może kogokolwiek, kto to czyta i wie.x