Android money

Już wkrótce Android może stać się płatny, a smartfony jeszcze droższe

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Wczoraj Google zostało obarczone rekordową karą w ramach antymonopolowych działań UE, o czym pisał już Michał. Unia Europejska nakazała Google’owi zapłatę równowartości ok. 19 miliardów złotych! Firma zamierza się od tej decyzji odwołać, jednak znając UE, może być ciężko.

CEO Google zabrał głos

Sundai Pichar napisał do Unii Europejskiej list otwarty. W długiej przemowie możemy przeczytać, że taka decyzja jest niezwykle krzywdząca, bo całkowicie niszczy model biznesowy obrany przez Androida.

Unia Europejska chce, by Google przestało domyślnie dołączać swoją wyszukiwarkę i przeglądarkę Chrome do Androida. Szczerze mówiąc, brak mi słów – jak można karać firmę za to, że w SWOIM produkcie dołącza inne SWOJE produkty? UE powinna się wstydzić – całość przypomina desperackie błaganie o pieniądze, które zupełnie się im nie należą. Google w żaden sposób nie nakazuje ludziom korzystać z ich produktów (m.in. wyszukiwarki), a także daje możliwość instalacji konkurencyjnych aplikacji.

Android może stać się płatny, co przełoży się na droższe smartfony

Bezpłatna dystrybucja własnych aplikacji jest uczciwa i zarabia naszej firmie pieniądze, a zmiana tego modelu nie leży w czyimkolwiek interesie – mówi Pichar. Ponadto, utrzymanie całej platformy jest bardzo drogie, a jeśli Google nie będzie w stanie zarabiać wystarczająco na obecnym modelu biznesowym, to będzie musiało zrobić to w inny sposób – dodaje. Nie da się nie zauważyć, że CEO Google’a ma tutaj na myśli wprowadzenie opłat za Androida. A gdy to się stanie, to ucierpimy na tym my wszyscy – producenci zaczną jeszcze bardziej podnosić ceny smartfonów, by zrekompensować sobie straty w postaci opłat za licencję na Zielonego Robocika.

Zobacz także: Wyzysk w fabryce m.in. iPhone’ów. Składają je dzieci za 70 centów na godzinie!

Unio Europejska, brak słów. W ostatnim czasie robią wszystko, by zaszkodzić nam, zwykłym ludziom.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy