Nowe AI moderatorskie Facebooka

Facebook poważnie się rozwija, a Google traci specjalistę od układów scalonych

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

To będzie czysty strzał, ale według mnie zdecydowana większość użytkownika Facebooka nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę ta firma się zajmuje. To nie tylko portal społecznościowy, a gigant w zakresie reklamy, budowania marketingu czy też jedna z największych firm, która rozwija różnorakie oprogramowanie. W tym sztuczną inteligencję, jak i potencjalnie przygotowuje się do wprowadzenia własnego sprzętu. Jednak nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Póki co Facebook inwestuje, a do Sieci trafiają różnorakie projekty, nad którymi gigant pracuje. Tylko do momentu wprowadzenia ich na rynek jeszcze daleko.

Ważny pracownik Google odchodzi, żeby rozwijać Facebooka

google pixel visual core

Tym razem firma Marka Zuckerberga postanowiła zatrudnić Shahriar Rabiiego na stanowisko wiceprezesa działu odpowiedzialnego za rozwój układów scalonych. Jednak kim tak naprawdę jest ta osoba? To jeden z głównych – już byłych – pracowników Google, który stworzył widoczny powyżej układ Visual Core. Ten, jeśli nie pamiętacie, sprawił, że seria Pixel 2 to do dzisiaj jedne z najlepszych urządzeń do fotografii, mimo że wyposażone tylko w jedną matrycę. Autorskie układy już wielokrotnie udowadniały, że są warte inwestycji. W przypadku Facebooka, nowy pracownik ma być pod Andrew Bosworthem, czyli szefem projektu odpowiedzialnego za wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Poza tym doskonale widać po Apple, że opracowywanie własnych rozwiązań pozwala odnieść sukces na rynku mobilnym.

Zobacz: Aż 5 aparatów w Samsungu Galaxy S10? A na co to komu?

Google odmówiło komentarza w tej sprawie. Kiedy Facebook pokaże coś konkretnego ze swoich ukrytych projektów? W końcu pamiętajmy, że gigant opracowywał też modułowe smartfony. Niemniej jednak spodziewajmy się ulepszonej sztucznej inteligencji w różnorakich produktach Amerykanów.

źródło: Bloomberg

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy