Autorski układ Google w Pixelu 2 – lepszy aparat, czekamy na aktualizację

Newsy

„Made By Google” zaczyna nabierać sensu. Dotychczas można było mieć wątpliwości, co do sensowności tego stwierdzenia. W końcu Pixele są wykonywane przez podwykonawców na zlecenie Google. Zeszłoroczne modele stworzyło HTC, tegoroczne HTC i LG. Tymczasem okazuje się, że Amerykanie zaprojektowali własny układ scalony, który można znaleźć na płycie głównej nowej generacji urządzeń.

Większość smartfonów korzysta z przetworników sygnału obrazów zintegrowanych z główną jednostką obliczeniową. W tym roku Qualcomm pochwalił się ulepszonym układem ISP, który umożliwia stosowanie skanerów tęczówek, rozwija możliwości wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz oferuje lepszą jakość zdjęć i filmów.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Google uznało, że to za mało i stworzyło swój – widoczny powyżej – procesor obrazu Pixel Visual Core, na który składają się takie elementy jak:

  • 8 rdzeni IPU
  • rdzeń Cortex-A53
  • pamięć LPDDR4
  • szyna PCIe

Głównym zadaniem tego układu jest poprawa trybu HDR+. Druga generacja Pixeli w stosunku do pierwowzoru już wyraźnie jest lepsza pod tym względem. Obecnie Pixel Visual Core nie jest aktywny. Ma to się zmienić razem z aktualizacją do Android 8.1 Oreo. Wtedy układ ma 5-krotnie przyspieszyć pracę, zużywając 1/10 energii w porównaniu do rozwiązań Qualcomma.

Zobacz też: Huawei Mate 10 Lite nie można zapomnieć

Nie wiemy, czy testy Dxomark zostały przeprowadzone z uwzględnieniem Pixel Visual Core. Jeśli nie to nowe smartfony od Google mogą wyróżniać się na mobilnym rynku przez wiele miesięcy – podobnie jak pierwowzory.

 

źródło: Arstechnica


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x