Premiera Huawei Mate 20 Pro dopiero przed nami, a to znaczy, że mamy najlepszy czas na przecieki i plotki trafiające do Sieci. Najnowsze z nich dotyczą ekranu zastosowanego w zbliżającym się flagowcu. Wygląda na to, że Mate 20 Pro otrzyma zaokrąglone boczne krawędzie wyświetlacza.

Huawei Mate 20 Pro – ekran OLED i zaokrąglone krawędzie

To oczywiście jeszcze nic pewnego, lecz rosyjskie źródło informuje nas o tym, że Huawei zamierza wyposażyć Mate 20 Pro w ekran OLED z zaokrąglonymi krawędziami. Za ich produkcję nie będzie odpowiedzialny już LG, lecz producent BOE. Ma on się także postarać o przystosowanie wyświetlaczy do integracji z czytnikiem linii papilarnych.

W portfolio producenta można znaleźć model Huawei Porsche Design Mate RS. Charakteryzuje się on właśnie dużym ekranem z zaokrąglonymi krawędziami bocznymi oraz wysoką ceną. Jeśli Huawei postanowi zastosować taki sam wyświetlacz w Mate 20 Pro, może odebrać sobie kartę przetargową dla najdroższego modelu w specjalnej wersji. Z drugiej strony, może tym samym skłonić klientów do decyzji o zakupie.

Zobacz też: Chrome zużywający mnie RAMu!

Huawei Mate 20 Pro z pięcioma aparatami

Huawei Mate 20 Pro ma otrzymać także najnowszą autorską jednostkę, czyli Kirin 980. Łącznie w smartfonie ma się znaleźć aż pięć aparatów – potrójny aparat główny oraz podwójna kamerka selfie. Zapowiada sie zatem mocne zamknięcie roku.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.