Nowa wersja Chrome’a zużywa więcej RAM-u. W zamian za to chroni Wasze dane

Michał Derej Michał Derej Newsy

Google Chrome to przeglądarka, która przez wielu użytkowników uznawana jest za jeden z najlepszych programów tego typu. Niestety aplikacja swoją sławę zapewniła sobie również poprzez spore zużycie pamięci operacyjnej, które czasem jest wręcz absurdalne. Niedawno gigant z Mountain View zaktualizował swoją przeglądarkę do wersji oznaczonej numerem 67. Wobec tego mam dla Was dobrą i złą wiadomość. Przede wszystkim, Wasze dane będą bezpieczniejsze. W zamian za to program będzie zużywać więcej RAM-u. 

Zobacz też: W sklepie Google Play znaleźć można świetne promocje. Sprawdźcie jakie!

Chrome w wersji 67 na komputerach zużywa około 10% więcej pamięci operacyjnej

Zapewne każdy z Was pamięta aferę związaną z poważnymi błędami Spectre i Meltdown. W najnowszej odsłonie przeglądarki Google Chrome oznaczonej numerem 67, gigant z Mountain View postanowił automatycznie chronić użytkowników przed problemami związanymi z wyciekami pamięci. W tym celu w programie odizolowane zostały procesy poszczególnych stron, co zapewnić ma jeszcze większe bezpieczeństwo – złośliwa witryna nie będzie już bowiem w stanie uzyskać dostępu do danych otwartych na innej karcie. Wizualizację opisywanego przeze mnie problemu możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Nowe zabezpieczenie, z którego mogą już korzystać użytkownicy komputerów, wkrótce powinno pojawić się na Androidzie. Jak poinformował szef działu bezpieczeństwa przeglądarki Google Chrome, w tym momencie programiści pracują nad optymalizacją tej funkcji na smartfonach, tak, by nie zużywała ona zbyt dużo pamięci.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy