ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Harry Potter Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery dostępny od kilku dni. Świetna gra z wadą – wrażenia

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Zapewne słyszeliście, że powstaje Harry Potter: Wizards Unite – gra bazująca na rzeczywistości rozszerzonej. Będzie to twór podobny do Pokemon Go, w którym użytkownicy zdobywają sympatyczne stworki w realnym świecie. Na podobnej zasadzie będzie działał Harry Potter: Wizards Unite. Do tego czasu gracze mogą zanurzyć się do świata słynnego magika w innej grze – Harry Potter: Hogwarts Mystery. Aplikacja została stworzona przez Jam City, a wydana przez Warner Bros. Jest to pierwszy oficjalny tytuł dotyczący popularnego czarodzieja.

Harry Potter Hogwarts Mystery

Na czym polega gra?

Gracz wciela się w ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Może on przeżyć swoją własną przygodę w świecie magii, na długo zanim Harry Potter otrzymał list z Hogwartu. Tytuł zachęca poznaniem nigdy niewidzianych pokoji zamku Hogwart i tajemnicami do rozwikłania.  Użytkownik może uczyć się potężnej magii i zdobywać wiedzę z pomocą profesora Dumbledore’a, Snape’a i innych. Gracz ma możliwość pojedynkować się ze swoimi rywalami i zawierać sojusze z nowymi przyjaciółmi, którzy będą mu towarzyszyć w przygodach.

Harry Potter Hogwarts Mystery

Co znajdziesz w grze:
Magiczne zaklęcia, eliksiry i nie tylko:

  • Uczęszczaj na lekcje, aby poznać i opanować magiczne umiejętności, takie jak rzucanie zaklęć czy warzenie eliksirów.
  • Wraz z upływem lat spędzonych w Hogwarcie odblokowuj nowe postaci, zaklęcia, eliksiry i miejsca.
  • Stwórz swoją własną postać ucznia.

Tajemnice i przygody:

  • Używaj swoich magicznych umiejętności, aby rozwikłać tajemnice Hogwartu.
  • Poznaj zupełnie nową historię i dowiedz się, co skrywają przeklęte krypty oraz dlaczego zniknął Twój brat.

Cenne przyjaźnie:

  • Twórz więzi ze swoimi współmieszkańcami, aby wspólnie z nimi zdobyć Puchar Domów.
  • Wyruszaj na poszukiwania, aby pomóc przyjaciołom i kolegom ze szkoły… lub aby pokrzyżować plany swoich rywali.
  • Zdobywaj szacunek i nawiązuj relacje, przeżywając przygody razem z innymi.

Moje wrażenia

Harry Potter Hogwarts Mystery

Jak wypada gra w praktyce? Nie traktujcie tego tekstu jako pełnej recenzji. Są to jedynie moje wrażenia po kilku godzinach spędzonych w aplikacji. Sądzę, że Harry Potter: Hogwarts Mystery to świetny tytuł. Na początku gry Tiara Przydziału wybiera nam jeden z czterech domów w Hogwarcie. Od tego momentu zaczyna się historia, bo gra przede wszystkim stawia na opowiadanie, w którym staramy się rozwikłać tajemnicę zaginionego brata. Przeszkadzać nam w tym będzie pewna uczennica ze Slytherinu. W międzyczasie gracz bierze udział w lekcjach np. tworzenia mikstur czy latania na miotle. Bardzo miłym aspektem jest fakt, że nauczyciele wyglądają jak znane postaci z filmu, a cała otoczka Hogwartu jest bardzo znajoma i powinna spodobać się fanom. Bardzo urzekły mnie pytania w grze dotyczące uniwersum słynnego czarodzieja, na które bez problemu odpowiadałem. Z biegiem czasu gracz uczy się wykonywania czarów, które wywołujemy przez odpowiednie pociągnięcie palcem po ekranie. Wszelkiego rodzaju inne nauki to oczywiście tapnięcia w odpowiednie miejsca. Doceniam genialny klimat Hogwartu znany z książek czy filmów. To się twórcom udało! Pod względem graficznym aplikacja prezentuje się całkiem nieźle. Jest jednak pewien minus, który może zepsuć całą rozgrywkę.

Harry Potter Hogwarts Mystery

Pasek energii – jeżeli dojdzie do zera, to musimy wstrzymać rozgrywkę na jakiś czas. Jest to element bardzo psujący ogólne pozytywne wrażenie z gry. Oczywiście pasek energii można uzupełnić szybko poprzez zasilenie konta pieniędzmi. Niestety, w grze nie brakuje mikrotransakcji… No cóż, szkoda, jednak fanom magii i Harry’ego Pottera mimo wszystko polecam tytuł. Ja „odczekuję swoje” i gram dalej. Zobaczymy jak długo wystarczy mi chęci.

Na koniec dodam, że tytuł pobrano już ponad 5 mln razy, a średnia ocen to naprawdę dobre 4,5.

Źródło: Google Play, własne

Sprawdź najnowsze wpisy