Smartfon dla graczy? Po porażce Sony Ericssona Xperia Play wydawało się to nie do pomyślenia. W końcu w jaki sposób wyróżnić taki model na tle innych urządzeń? W przypadku japońsko-szwedzkiego konsorcjum dodatkowo nie pomagała specyfikacja, ale przez lata rynek na tyle się rozwinął, że jest na to szansa. Doskonale pokazał to Razer Phone, który skupił się na podstawowych aspektach technologicznych, a wisienką na torcie jest propozycja Xiaomi ze specjalnymi kontrolerami i systemem chłodzenia. W takim razie ścieżka wydaje się już wydeptana i w dzisiejszym artykule wspominałem, że to idealny moment dla Sony, żeby przedstawić następcę Xperii Play. Jednak to nie Japończycy zapowiedzieli swój udział w tym sektorze.

Niewątpliwie jedną z największych marek na rynku dla graczy jest Asus, który stworzył serie ROG – Republic of Gamers i STRIX. W przypadku rynku mobilnego możemy być pewni, że pojawi się smartfon należący do tej pierwszej rodziny. Firma potwierdziła to przy okazji wywiadu udzielonego z okazji otworzenia setnego sklepu na Filipinach. Możecie to usłyszeć w 17 minucie poniższego filmu:

Prezes firmy oczywiście nie powiedział wprost, co to będzie za smartfon i kiedy się pojawi, ale niewątpliwie to wielka szansa dla Asusa. Dotychczas ten producent zbiera świetne opinie na rynku większych urządzeń, a w przypadku smartfonów jest głośno podczas premier, a później cisza.

Zobacz też: Chcesz przetestować Oreo na swoim Xiaomi? Zgłoś się!

Tym razem może być inaczej, ale wciąż pojawia się podstawowy problem tego typu urządzeń dla graczy – brak wyjątkowych gier. Wszystkie dostępne tytuły na Razer Phone i Xiaomi Black Shark można uruchomić na wszystkich smartfonach z górnej półki. Oczywiście w przypadku tego pierwszego modelu, wybrane propozycje uruchomi z wyższą częstotliwością odświeżania obrazu.

 

źródło: Astig.ph

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.