Kolejna wielka marka wśród graczy pojawi się ze swoim smartfonem

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-15

Smartfon dla graczy? Po porażce Sony Ericssona Xperia Play wydawało się to nie do pomyślenia. W końcu w jaki sposób wyróżnić taki model na tle innych urządzeń? W przypadku japońsko-szwedzkiego konsorcjum dodatkowo nie pomagała specyfikacja, ale przez lata rynek na tyle się rozwinął, że jest na to szansa. Doskonale pokazał to Razer Phone, który skupił się na podstawowych aspektach technologicznych, a wisienką na torcie jest propozycja Xiaomi ze specjalnymi kontrolerami i systemem chłodzenia. W takim razie ścieżka wydaje się już wydeptana i w dzisiejszym artykule wspominałem, że to idealny moment dla Sony, żeby przedstawić następcę Xperii Play. Jednak to nie Japończycy zapowiedzieli swój udział w tym sektorze.

Niewątpliwie jedną z największych marek na rynku dla graczy jest Asus, który stworzył serie ROG – Republic of Gamers i STRIX. W przypadku rynku mobilnego możemy być pewni, że pojawi się smartfon należący do tej pierwszej rodziny. Firma potwierdziła to przy okazji wywiadu udzielonego z okazji otworzenia setnego sklepu na Filipinach. Możecie to usłyszeć w 17 minucie poniższego filmu:

Prezes firmy oczywiście nie powiedział wprost, co to będzie za smartfon i kiedy się pojawi, ale niewątpliwie to wielka szansa dla Asusa. Dotychczas ten producent zbiera świetne opinie na rynku większych urządzeń, a w przypadku smartfonów jest głośno podczas premier, a później cisza.

Zobacz też: Chcesz przetestować Oreo na swoim Xiaomi? Zgłoś się!

Tym razem może być inaczej, ale wciąż pojawia się podstawowy problem tego typu urządzeń dla graczy – brak wyjątkowych gier. Wszystkie dostępne tytuły na Razer Phone i Xiaomi Black Shark można uruchomić na wszystkich smartfonach z górnej półki. Oczywiście w przypadku tego pierwszego modelu, wybrane propozycje uruchomi z wyższą częstotliwością odświeżania obrazu.

źródło: Astig.ph • Tomasz

  Co za bzdura: dedykowana gra na smartfon? Moze raczej dedykowane polaczenie telefoniczne z Chukiem Norisem? To nie shield Nvidii tylko jakis g…. smartfon na sterydach.

 • Serim

  Pierwszy telefon dla graczy wydał Acer kilka lat temu, Asus ma już podstawę pod taki telefon mianowicoe zenfone Deluxe z sdm845 zmienić kość rom i ram i obudowe o aparatach nie wspominając

 • Kamień

  Największym problemem grania na telefonie jest dla mnie to…. Kiedy miałbym niby na nim grać ? ?

 • Maxik

  Ten cały hype na telefony dla graczy jest bez sensu. Jedyny powód według mnie, aby nabyć taki telefon to pojemna bateria 🙂 Nie ma absolutnie takiej gry, której nie dało by się odpalić na sprzęcie, który nie jest „dedykowany graczom” …

  • danyk10

   Jedyne ograniczenia to te na sprzęt od NVIDI np. warthunder czy M&B warband nie odpalimy na telefonie bez układu od zielonych więc takie telefony do gier nie mają sensu do momentu kiedy działają na snapdragonie.

   • kamilek2424

    To i tak jest do obejściax