LG V30 z Androidem Oreo – wszystko idzie zgodnie z planem

Łukasz Pająk Newsy 2017-12-26

Zbliżamy się do końca roku, który okazał się udany. Obyło się bez ogromnych problemów technicznych, jak rok temu (Samsung Galaxy Note7) i dwa lata temu (Snapdragon 810). Przez minione 12 miesięcy jedynie końcówka może zostać uznana za nieudaną. W końcu Google naraziło się konsumentom niezliczonym błędom w Pixelach 2, a Apple oficjalnie przyznało się, że celowo spowalnia mobilne urządzenia. Jednak patrzmy na zalety – tak dobrego roku w kwestii wydawania aktualizacji dawno nie było.

Zaczęło się od Sony, później dołączyło Huawei, OnePlus, HTC, Nokia. Dzisiaj od groma smartfonów może pochwalić się współpracą z Oreo. Na rynku znajdziemy też wiele nowych urządzeń, którym nie jest obcy najnowszy system. Do tej grupy właśnie dołącza LG, które postanowiło wydać oficjalną wersję nowego Androida na swój flagowy model. Użytkownicy V30 już wcześniej mogli sprawdzić działanie Oreo na swoich smartfonach za sprawą prowadzonych testów. Dzisiaj firma uznała, że można je zakończyć. W rodzimym państwie, Korei Południowej, producent wydał aktualizację dla wszystkich posiadaczy wspomnianego modelu.

Zobacz też: OnePlus 6 będzie naprawdę interesujący za sprawą jednego elementu.

Dzisiaj każdy producent posiada w swojej ofercie flagowe urządzenie z Androidem Oreo. Jedynie Samsung nie zdecydował się zaprezentować żadnego modelu z tym systemem. Obecnie prowadzone są testy nowego oprogramowania dla Galaxy S8 i również Wy możecie wziąć w nich udział.

PS. Nie zapomnijcie o przeczytaniu naszej recenzji LG V30.

źródlo: Reddit, LG Newsroom • Grz3chu

  Więcej osób pewnie czeka na 8.0 dla G6…

 • Tobiasz Wujek

  Z istotnych producentów dla naszego rynku oprócz LG aktualizacji do Oreo nie wydało też Xiaomi, aczkolwiek testy dla MI6 trwają. Ogólnie trend jest pozytywny, bo raczej wszyscy starają się wydać do końca roku przynajmniej dla tegorocznych flagowców.

  • Łukasz Pająk

   Xiaomi rządzi się swoimi prawami – MIUI ma swój własny program aktualizacji.

   • Tobiasz Wujek

    Owszem i dla oprogramowania global stable dalej wygląda to źle… Niemniej widać, że też trochę przyspieszyli. Na 7.0 dev China (na którym bazuje też MIUIPolska/xiaomi.eu) trzeba było czekać rok i tylko nowe urządzenia z nim wychodziły (aczkolwiek z nakładką MIUI8) a tutaj mamy już testy Oreo.

  • Prze Pu

   Czy LG Q6 dostanie aktualizację do oreo?

   • Tobiasz Wujek

    Raczej tak chociaż czy i kiedy to już wie tylko LG. Jeżeli chodzi o wsparcie urządzeń to LG jest moim zdaniem jednym z gorszych producentów. Urządzenia ze średniej półki i niszowe jak do tej pory za wiele aktualizacji do nowszych wersji systemu nie dostawały albo dostawały z baaardzo dużym opóźnieniem po negatywnych komentarzach klientów i do tego napisane na odwal się, bez sensownej optymalizacji i z błędami (daliśmy? chcieliście to macie…), tak że lepiej było pozostać na starszej wersji. Aktualizacja do Oreo jeszcze pewnie będzie ok, dalej już bym się wiele po nich nie spodziewał.

    • Prze Pu

     Tego nie wiedziałem ale szkoda mi hajsu na telefony flagowe bo w moich rękach wszystko się szybko psuje. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

 • Linkyop

  Jakieś screeny?

  • Łukasz Pająk

   Oficjalna informacja prasowa to za mało? 🙂

   • Linkyop

    W sensie, że chciałbym zobaczyć zmiany, a nie potwierdzenie, że jest. Wierze Wam, spokojnie 😛x