W becie Androida Oreo dla Galaxy S8 pojawiła się bardzo przydatna funkcja

Newsy

Na Androida Oreo czeka niejeden fan urządzeń mobilnych. Mnie już ta aktualizacja nie ekscytuje, jednak nie pogardziłbym nią na moim Galaxy S8+. Tym bardziej, że Samsung wprowadzi także nową wersję nakładki. Zatem oprócz znanych wszystkim ulepszeń związanych z Androidem Oreo, zobaczymy też dodatkowe usprawnienia wprowadzone przez Koreańczyków.

Jedno z nich będzie związane z tworzeniem zrzutów ekranów. Przypomnę, że czynność ta odbywa się na Galaxy S8 za pomocą jednoczesnego przyciśnięcia włącznika i dolnego klawisza głośności. Do tej pory, obrazek był zazwyczaj zapisywany przykładowo w takiej formie: Scrennshot_20171208-122036 itp. Jest to typowy sposób nazywania plików obrazujących to, co znajduje się na wyświetlaczu. Jednak w Androidzie Oreo na smartfonach Samsunga ma się to zmienić!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Niesamowity smartfon Sony na renderze!

Użytkownicy portalu Sammobile odkryli, że najnowszy build oprogramowania umieszcza w nazwie zrzutów ekranu nazwę aplikacji, która widniała na wyświetlaczu w czasie tworzenia „screena”. Jeśli użytkownik zrobi zrzut z YouTube’a, plik może się nazywać: Screenshot_YouTube_20171219-034047.jpg. Gdy korzystający ze smartfona utworzy „screen” ekranu głównego, to nazwa pliku będzie się zaczynała od: Screenshot_Samsung_Experience_Home. Przykłady możecie także znaleźć na załączonym poniżej obrazku.

Takie rozwiązanie z pewnością pomoże użytkownikom, którzy tworzą wiele zrzutów ekranu. Łatwiej będzie je uporządkować i nimi zarządzać po nazwach stworzonych przez system.

Źródło: sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x