Co wiemy o OnePlus 6? Face ID i skaner w ekranie to przedsmak

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

OnePlus 5T to niezły smartfon

Spółka zdecydowała się na odświeżenie designu swojego flagowego urządzenia i wprowadzenie ekranu o proporcjach 18:9. Tym samym przedni panel pokrywa duży wyświetlacz otoczony niewielkimi ramkami. Jest to 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Dużym plusem jest również aż 8 GB RAM w urządzeniu, które póki co nie jest powszechne w smartfonach. Jedyne do czego można się przyczepić to pojemność baterii, która wciąż wynosi 3300 mAh. Z drugiej strony w testach działania bez ładowarki, smartfon radził sobie całkiem przyzwoicie.

OnePlus 6 z Face ID i Clear ID?

Poprzeczkę wysoko postawioną przez ostatni model, podniesie prawdopodobnie OnePlus 6. Według dzisiejszych przecieków smartfon pojawi się na rynku z ulepszonym skanerem twarzy. Źródło podaje, że z przodu flagowca zobaczymy moduł do rozpoznawania twarzy w 3D. Ma on być podobny do tego, znanego z iPhone’a X. Warto dodać, że OnePlus 5T ma możliwość skanowania twarzy, ale jedynie w 2D, co nie sprawdza się w różnych warunkach oświetlenia. Spółka chwali się, że technologia odblokowuje telefon w 0,4 sekundy, jednak to mnie nie przekonuje.

To jednak nie koniec rewelacji na temat nadchodzącego flagowca. Jak zapewne pamiętacie vivo prawdopodobnie będzie pierwszą spółką, która zastosuje w smartfonie skaner linii papilarnych w ekranie. Jaki to ma związek z OnePlus 6? Otóż vivo i OnePlus należą do tej samej spółki, więc istnieje duża szansa, że w najnowszym „flagship killer” również zobaczymy rozwiązanie Synaptics Clear ID.

Zobacz także: Smartfon z baterią o pojemności 11000 mAh zadebiutuje już w lutym

Prawdopodobna specyfikacja urządzenia

Podsumowując wszystkie poprzednie przecieki, można się spodziewać, że w OnePlus 6 znajdziemy:

  • 6-calowy ekran QHD+
  • Procesor Snapdragon 845
  • Opcje 6 GB RAM lub 8 GB RAM
  • Ulepszony podwójny aparat
  • Android Oreo

Co z premierą?

Według najnowszych informacji, OnePlus 6 ma się pojawić nieco wcześniej niż dotychczasowe modele. Będzie to prawdopodobnie koniec marca, a nie połowa roku. Nieznane są niestety przewidywania co do ceny urządzenia. Jedno jest jednak pewne – będzie ona wyższa od ceny OnePlus 5T, jeśli w smartfonie faktycznie znajdzie się Face ID i Clear ID. Zastosowanie powyższych technologii zwiększy koszty produkcji smartfona, co będzie miało przełożenie na cenę w sklepie internetowym.

Oj, chyba szykuje się prawdziwy „flagship killer”

Jeżeli powyższe informacje okażą się prawdziwe, to przyznam, że poważnie zastanowię się nad kupnem OnePlus 6. Byłoby to pierwsze urządzenie tej marki, które spełniłoby w pełni moje oczekiwania co do wszystkich funkcji smartfona. Mam też nadzieję, że w urządzeniu zobaczymy  też bardziej pojemną baterię, niż w OnePlus 5T.

Przy okazji zobaczcie ten ciekawy koncept OnePlus 6. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedynie czyjaś wizja wyglądu nadchodzącego flagowca.

Źródło: własne, androidheadlines

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy