Nokia powróciła na rynek z ogromnymi ambicjami. Finowie słusznie uznali, że nie będą konkurowali z Samsungiem, czy Apple. Znaleźli swoją niszę i chcą, aby wszyscy fani Nexusów zwrócili uwagę na nowe smartfony Nokii. Już zapowiedzi, które modele zostaną zaktualizowane do czystego Androida 8.0 Oreo robią wrażenie.

Zobacz także: Jeszcze mniej ramek w Galaxy S9.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Nokia 8 jest obecnie flagowym smartfonem marki, który już recenzowaliśmy. Jest to bardzo ciekawe urządzenie, a czysty Android i szybkość działania samego systemu to nie jedyna zaleta.

Obietnice, które firma dała podczas prezentacji flagowca spełniają się. Już dzisiaj smartfon od HMD Global, zaczął otrzymywać aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Wiadomość została ogłoszona przez Juho Sarvikasa, Głównego Dyrektora ds. Produktów w HMD Global. W Indiach wdrożenie najnowszej aktualizacji rozpocznie się w piątek wieczorem. W innych krajach otrzymamy powiadomienie, gdy nowe oprogramowanie będzie dostępne, a nasze urządzenie automatycznie je zainstaluje. Firma zapowiedziała, że jest dumna z optymalizacji platformy. Chce swoim fanom dostarczać czyste i bezpieczne oprogramowanie 8.0 Oreo, żeby dawać jak najlepsze wrażenie z użytkowania.

Nokia 8 została pokazana w sierpniu, a do sprzedaży na całym świecie telefon trafił kilka tygodni później.

Wszystkie inne smartfony Nokii od HMD Global również w niedalekiej przyszłości otrzymają najnowszego Androida. Zgodnie z obietnicą Nokia 2, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 i oczywiście Nokia 8 otrzymają także aktualizację do Androida P.

Źródło: phonearena, androidauthority
Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)