Ulepszona Nokia 8 pojawia się w Europie – czy warto dopłacać?

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-15

Nokia nie ma zamiaru bezpośrednio konkurować ze znanymi producentami, takimi jak Samsung, Apple, Huawei i inni. Finowie mają swój pomysł na zdobycie mobilnego rynku. Dlatego flagowa propozycja nie oferuje bezramkowego wyświetlacza, bezprzewodowego ładowania, głośników stereo i innych wyjątkowych cech. Nokia skupia się przede wszystkim na wykonaniu, oprogramowaniu i odpowiednich cenach.

HMD Global w bezpieczny sposób podchodzi do prezentowania nowych urządzeń. Analizują każdy swój ruch, gdyż jeszcze nie mogą pozwolić sobie na rewolucje. Do takich samych wniosków można dojść czytając naszą recenzję Nokii 8. Teraz firma – po cichu – zaczęła oferować jej ulepszoną wersję. Zamiast standardowych 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika, pojawiło się odpowiednio 6 GB i 128 GB przestrzeni. Nowa odmiana dostępna jest w wielu fińskich sklepach w cenie 650 euro, podczas gdy standardowa wersja wyceniana jest na 580 euro. Jeśli tylko w Polsce oferowana byłaby Nokia 8 z 6 GB RAM to moglibyśmy spodziewać się jej w cenie 2700 złotych.

Zobacz też: Co szykuje Alcatel na przyszły rok?

Czy warto dopłacać? Pamiętajmy, że wbudowaną przestrzeń na pliki możemy rozszerzyć za pomocą kart MicroSD, więc głównym argumentem za dopłatą jest pamięć operacyjna.

Źródło: GSMArena  • can006

    Te Nokie są zbyt wysoko wycenione a nie oferują niczego nadzwyczajnego poza dobra obudowa w Noki 3 brakuje podświetlanych klawiszy i diody powiadomień lub Glance i to jest minimum zeby sie zaintersowac ta marka. W noki 5 zabrakło dodatkowo 3 GB ramu 2 za 800-900 zł to jakieś żarty W Noki 6 zamiast Snap 430 było zastosować 625 i był by hitem a tak to lipa nie telefony.