Nokia nie ma zamiaru bezpośrednio konkurować ze znanymi producentami, takimi jak Samsung, Apple, Huawei i inni. Finowie mają swój pomysł na zdobycie mobilnego rynku. Dlatego flagowa propozycja nie oferuje bezramkowego wyświetlacza, bezprzewodowego ładowania, głośników stereo i innych wyjątkowych cech. Nokia skupia się przede wszystkim na wykonaniu, oprogramowaniu i odpowiednich cenach.

HMD Global w bezpieczny sposób podchodzi do prezentowania nowych urządzeń. Analizują każdy swój ruch, gdyż jeszcze nie mogą pozwolić sobie na rewolucje. Do takich samych wniosków można dojść czytając naszą recenzję Nokii 8. Teraz firma – po cichu – zaczęła oferować jej ulepszoną wersję. Zamiast standardowych 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika, pojawiło się odpowiednio 6 GB i 128 GB przestrzeni. Nowa odmiana dostępna jest w wielu fińskich sklepach w cenie 650 euro, podczas gdy standardowa wersja wyceniana jest na 580 euro. Jeśli tylko w Polsce oferowana byłaby Nokia 8 z 6 GB RAM to moglibyśmy spodziewać się jej w cenie 2700 złotych.

Zobacz też: Co szykuje Alcatel na przyszły rok?

Czy warto dopłacać? Pamiętajmy, że wbudowaną przestrzeń na pliki możemy rozszerzyć za pomocą kart MicroSD, więc głównym argumentem za dopłatą jest pamięć operacyjna.

 

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.