Alcatel w przyszłym roku planuje wypuścić kilka nowych modeli. Zastąpią one linię Idol. Wśród nich znajdzie się flagowiec bez ramek, interesujące średniopółkowe modele oraz przedstawiciele półki budżetowej.

5 modeli na grafice

Line-up poznajemy dzięki Evanowi Blassowi, który na swoim Twitterze udostępnił grafikę prezentującą wszystkie urządzenia. Ich piramidalne ułożenie pozwala sądzić, że Alcatel 5 znajdujący się na szczycie będzie nowym flagowecem. Cechują go wąskie ramki oraz pojedynczy aparat główny (co wydaje się dziwne, zważywszy, że już teraz producenci wyposażają średniobudżetowe modele w dwie kamerki).

Półka średnia z dwoma aparatami

Poniżej widzimy dwa modele z segmentu mid-range: Alcatel 3v i 3x. Na grafice trudno zauważyć różnice między nimi. Co jednak warte uwagi, producent oferuje w tych modelach podwójny aparat główny oraz prawdopodobnie szklaną obudowę. Ramki są grubsze niż w topowym urządzeniu, lecz telefony wciąż wyglądają dobrze.

Na samym dole piramidy wylądowały trzy smartfony: Alcatel 3, 3c oraz 1x. Jest to już półka budżetowa i klientów zachęcać będzie zapewne niską ceną. W tym momencie trudno mówić o jakichkolwiek parametrach.

Zobacz też: Samsung Galaxy S8 Active pojawi się w T-Mobile?

Czy to się uda? Trzy pierwsze urządzenia wyglądają interesująco. Zwłaszcza ciekawi mnie różnica w pojedynczym aparacie flagowca i podwójnej matrycy średniopółkowca. Dlaczego Alcatel zdecydował się na taki krok? Chęć wyróżnienia się czy może as w rękawie?

źródło: Twitter, Evan Blass

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.