Alcatel w 2018 wypuści aż pięć nowych smartfonów

Kamil Lewicki Newsy 2017-10-15

Alcatel w przyszłym roku planuje wypuścić kilka nowych modeli. Zastąpią one linię Idol. Wśród nich znajdzie się flagowiec bez ramek, interesujące średniopółkowe modele oraz przedstawiciele półki budżetowej.

5 modeli na grafice

Line-up poznajemy dzięki Evanowi Blassowi, który na swoim Twitterze udostępnił grafikę prezentującą wszystkie urządzenia. Ich piramidalne ułożenie pozwala sądzić, że Alcatel 5 znajdujący się na szczycie będzie nowym flagowecem. Cechują go wąskie ramki oraz pojedynczy aparat główny (co wydaje się dziwne, zważywszy, że już teraz producenci wyposażają średniobudżetowe modele w dwie kamerki).

Półka średnia z dwoma aparatami

Poniżej widzimy dwa modele z segmentu mid-range: Alcatel 3v i 3x. Na grafice trudno zauważyć różnice między nimi. Co jednak warte uwagi, producent oferuje w tych modelach podwójny aparat główny oraz prawdopodobnie szklaną obudowę. Ramki są grubsze niż w topowym urządzeniu, lecz telefony wciąż wyglądają dobrze.

Na samym dole piramidy wylądowały trzy smartfony: Alcatel 3, 3c oraz 1x. Jest to już półka budżetowa i klientów zachęcać będzie zapewne niską ceną. W tym momencie trudno mówić o jakichkolwiek parametrach.

Zobacz też: Samsung Galaxy S8 Active pojawi się w T-Mobile?

Czy to się uda? Trzy pierwsze urządzenia wyglądają interesująco. Zwłaszcza ciekawi mnie różnica w pojedynczym aparacie flagowca i podwójnej matrycy średniopółkowca. Dlaczego Alcatel zdecydował się na taki krok? Chęć wyróżnienia się czy może as w rękawie?

źródło: Twitter, Evan Blass  • kukunamuniu

    Podwójne aparaty? Oprócz obiektywu szerokątnego, reszta to zwykły chwyt marketingowy. Galaxy S8, HTC U11, IP7 – czołówka fotograficzna i? Pojedynczy aparat. Da się? Oczywiście że tak.

    Druga sprawa – Alcatel mógł zapoczątkować od Idola 4(S) swój sukces. Dlaczego nie poszli dalej drogą najlepszych głośników stereo i pudełka będącym goglami VR? Gdyby nie przeciętna bateria, brak czytnika linii papilarnych (pomijając już nienajlepszą nakładkę która w Nougacie przypomina Kitkata) pewnie dzisiaj nawet używałbym Alcatela. Ale widzimy co się stało. Poszli w stronę typowej chińszczyzny czyli nuda w designie i brak wyróżniających go funkcji. Szkoda zmarnowanego potencjału.x