Telewizor powieszony na ścianie w salonie z logo NASA+ na ekranie. Na pierwszym planie fragment pilota i kawałek palca

Idealny serwis streamingowy. Za darmo, bez reklam i na dodatek z wartościowymi treściami

2 minuty czytania
Komentarze

Wygląda na to, że niebawem zadebiutuje idealny serwis streamingowy. Mowa o NASA+, czyli nowym serwisie od NASA, który został zapowiedziany kilka miesięcy temu. Teraz poznaliśmy datę premiery, która wypada już za kilka dni. Jeżeli wszystkie obietnice zostaną spełnione, a na to wygląda, to NASA+ będzie miejsce, które warto będzie często odwiedzać. Co więcej, ten serwis streamingowy obejrzymy wszędzie tam, gdzie będziemy mieli ochotę.

Serwis streamingowy NASA+ coraz bliżej debiutu

telewizor powieszony na ścianie, a na ekranie widoczne logo NASA+
Fot NASA i Pixabay Autor Liqs

Już 8 listopada 2023 roku zadebiutuje oficjalnie NASA+, czyli nowy serwis streamingowy, który przeniesie nas w kosmos. I to dosłownie, choć oczywiście korzystać z niego będziemy już na Ziemi. NASA+ to odpowiedź NASA na rosnące zapotrzebowanie ludzi z całego świata na dostęp do materiałów związanych z podbojem kosmosu. Wszyscy ci, którzy chcą śledzić bieżące wydarzenia lub interesują ich archiwalne nagrania, powinni bliżej zainteresować się NASA+. Sama platforma streamingowa będzie nie tylko miejscem, gdzie można coś obejrzeć, ale też zagrać w edukacyjne gry czy nawet posłuchać podcastów. To ma być miejsce dla całej rodziny, a przede wszystkim dla tych, którzy pragną poszerzać wiedzę na temat samego kosmosu.

W NASA+ nie zabraknie również seriali oryginalnych, które stworzone zostaną z myślą właśnie o platformie streamingowej. NASA chciałaby, żeby ich nowy produkt stał się też czymś, co zachęci najmłodszych do tego, by związali swoją przyszłość właśnie z kosmosem. Agencja ma zamiar nawiązać współpracę z placówkami edukacyjnymi, by dostarczać im materiały. Oczywiście to będzie tyczyło się głównie Stanów Zjednoczonych, ale NASA+ dostępne będzie globalnie. Dostęp do NASA+ będzie możliwy z poziomu komputera (przez przeglądarkę), ale także na telewizorach czy smartfonach i tabletach. Nie będzie też tam żadnych reklam, planów subskrypcyjnych, ani niczego, co ostatnio staje się popularne wśród serwisów streamingowych skupionych wokół filmów i seriali. Cena Disney+ poszła w górę, Netflix atakuje reklamami, a NASA+ będzie w pełni darmowa.

Dla osób, które śledzą poczynania NASA i interesują się kosmosem, NASA+ będzie idealnym miejscem. Oficjalna premiera 8 listopada, a nowy film odrobinę przybliża to, czego możemy się spodziewać. I wygląda na to, że będzie naprawdę dobrze.

Źródło: NASA

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.