Dziś mamy czwartek, a to oznacza kolejną bezpłatną grę od Epic Games Store. Póki co możecie jeszcze dodać za darmo do swojej biblioteki Elite Dangerous oraz The World Next Door. Więc jeżeli nie zrobiliście tego wcześniej, to polecam się pospieszyć. O 17:00 te dwie produkcje zostaną zastąpione przez MudRunner. Produkcja ta zadowoli przede wszystkim fanów ogromnych ciężarówek i jazdy po bezdrożach. Deszcz, błoto, Syberia – jeżeli lubicie takie klimaty, to koniecznie czytajcie dalej.

Udostępniony za darmo MudRunner to Off-road pełną gębą

MudRunner nie jest grą wyścigową. To coś zupełnie innego. Gracze nie mają do dyspozycji wytyczonej trasy i nie są wspomagani ułatwiającą sprawę mini mapę. W produkcji Saber Interactive naprawdę trzeba się postarać, aby dotrzeć do celu. Kierowca jest wyposażony w kompas oraz zwykłą mapę i sam musi zdecydować jaką drogę obrać. W grze znalazło się miejsce dla 19 znacząco różniących się od siebie pojazdów terenowych. Miejscem akcji jest Syberia, więc należy się spodziewać bardzo surowych warunków pogodowych. Gracze mają do dyspozycji otwarty świat. Oznacza to, że mogą wykonywać określone zadania, lub beztrosko zwiedzać okolicę. Druga opcja spodoba się szczególnie fanom trybu wieloosobowego. Można zaprosić maksymalnie 3 znajomych i wspólnie odkrywać kolejne zakamarki mapy. Wzajemna pomoc jest tu kluczowa. W momencie gdy jeden z graczy utknie w błocie, inny może pomóc mu się wydostać przy pomocy wyciągarki itd.

Zobacz także: MudRunner w Sklepie Play – kolejna wielka gra zmierza na Androida

MudRunner w serwisie Metacritic może się pochwalić średnią ocen 77/100. Nie jest to więc hit, ale zdecydowanie warto dać mu szansę. Na dodanie za darmo gry do swojej biblioteki będziecie mieli tradycyjnie cały tydzień. W następny czwartek (3 grudnia) w Epic Games Store pojawi się na pewno kolejna, przynajmniej jedna bezpłatna produkcja. Niestety, póki co nie podano więcej szczegółów. Prawdopodobnie karty zostaną odkryte już za kilka godzin.

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer, GameSpot, Saber Interactive, Metacritic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.