Co jakiś czas do Sklepu Play wita tytuł dobrze znany z komputerów PC. Tym razem jest to esencja komputerowego symulatora ciężarówek. A przynajmniej ciężarówek, które pokonują bezdroża. Całkiem nieźle oceniany i w wielu kręgach już kultowy MudRunner zmierza właśnie na smartfony z Androidem. Jest to dość zaskakujące, ponieważ mamy tu do czynienia może z nie najpiękniejszym tytułem, jednak posiadającym dość zaawansowaną fizykę. 

MudRunner na Androida

Tytuł ten jest już dostępny w Sklepie Play z rejestracją wstępną. Jego premiera będzie miała miejsce już za 8 dni, bo 15 lipca. Nie wiadomo jakie zmiany zostaną wprowadzone względem wersji z PC. Chociaż możemy się spodziewać, że będzie to tytuł dostępny za pełną cenę i pozbawiony przy tym mikrotransakcji. Z drugiej strony wersja na PC dostała już kilka płatnych dodatków. Tutaj możliwe są trzy scenariusze. Ten najbardziej optymistyczny zakłada, że wszystkie one wejdą w skład gry na Androida. Kolejny zakłada, że będzie można je wykupić w formie DLC. Możliwe jednak, że do Sklepu Play trafi tylko wersja podstawowa tytułu i na nic więcej nie będzie można liczyć.

Zobacz też: Android czy iOS – co lepsze? Krótko o idiotycznym hejcie w internecie

Warto zaznaczyć, że Android to nie pierwsza platforma, na której będzie można zagrać w MudRunner mobilnie. Tytuł ten trafił także na Nintendo Switch. W tym przypadku recenzenci podkreślają, że gra nie bardzo nadaje się do krótkich sesji, które są często podstawą grania w terenie. Jej tempo jest raczej powolne, a przerywanie trasy źle wpływa na odbiór gry. Podejrzewam, że tytuł będzie miał podobny problem na Androidzie. Jeśli potraficie spędzić całe godziny przed ekranem smartfona, ogrywając pojedynczy tytuł, to MudRunner może być grą dla was. Jednak jeśli gracie na smartfonach jedynie w krótkich sesjach, to niekoniecznie będzie to najlepszy wybór.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.