Children of the Light Anrdoid

Sky: Children of the Light zmierza na Androida

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Posiadacze konsol stacjonarnych oraz pecetów na pewno przynajmniej choć raz słyszeli o Journey, Flower czy Flow. Gry te miały w sobie magię. Nie oferowały rozgrywki opartej na zręczności – były bardziej opowieściami. Gracz mógł poczuć się w nich wyjątkowo, ponieważ stawał się częścią prowadzonej historii. Każda z tych gier miała swój unikalny styl. Oglądając materiały promocyjne, nie dało się ich pomylić z produkcjami innego studia. Teraz Thatgamecompany chce trafić w gusta graczy mobilnych swoją nową produkcją. Sky: Children of the Light właśnie trafił do „wczesnego dostępu” w Sklepie Play. Gra stylistycznie przypomina Journey i być może właśnie dlatego zdobędzie serca graczy. Ich zadaniem jest eksplorowanie ruin wielkiego niegdyś królestwa o nazwie Sky. Tytuł ma za zadanie wciągnąć nas w swój świat na długie godziny podobnie jak pozostałe gry studia. Płynna rozgrywka ma nie irytować tylko pozwolić cieszyć się zabawą od początku do końca.

Sky: Children of the Light jest nastawione na rozgrywkę wieloosobową

Interakcja z innymi graczami ma pozwolić wspólne wykonywanie zadań, lecz prawdopodobnie całość można ukończyć całkowicie solo. Smaczku dodaje możliwość rywalizacji z innymi graczami. Posiadacze iOS mogą już się cieszyć dostępem do gry od zeszłego tygodnia. Jeżeli nie mieliście styczności z grami studia Thatgamecompany i nie macie pewności, czego możecie się spodziewać po Sky: Children of the Light, to polecam obejrzeć trailer:

Jak widzicie, produkcja jest utrzymana w przepięknej, baśniowej stylistyce. Żywe kolory, płynna animacja i świetna, spokojna warstwa muzyczna.

Na screenach produkcja także wygląda fantastycznie. Myślę, że wyświetlacze wspierające HDR na pewno będą potęgowały wrażenia wizualne. Obecnie nawet smartfony ze średniej półki cenowej w pełni wykorzystują jego potencjał.

To, co pozostaje obecnie zagadką, to model biznesowy Sky: Children of the Light

Nie wiadomo, czy otrzymamy całą grę za określoną kwotę ze względu na fakt, że przeważająca część tytułów obecnie opiera się na mikropłatnościach. Ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna, gdyż w opisie Sky: Children of the Light w Apple App Store jest ona opisana jako free-to-play z możliwością zakupów aż do 49,99$.

Zobacz też: Rynek gier mobilnych – które są najchętniej pobierane, a w których wydajemy najwięcej?

Dodatkowo gracze będą mieć możliwość zakupu season passa. Ponieważ nikt nie lubi mikropłatności, firma musi się postarać, aby gracz pozostał przy tytule na dłużej. Obecność season passa sugeruje, że gra będzie prężnie się rozwijała i oferowała nową zawartość co jakiś czas.

Jeżeli chcielibyście sprawdzić Sky: Children of the Light w akcji, to pozostaje wam zapisać się do wczesnego dostępu w Sklepie Play.

Źródło: Android Police, Engadget, thatskygame.com

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy