Aplikacja PeoPay, mBank i Santander przestaną działać. Ale klienci powinni zachować spokój

3 minuty czytania
Komentarze

Szeroko pojęte prace serwisowe w bankach to regularne zjawisko. Niestety dla klientów zawsze wiąże się ono z utrudnieniami lub wręcz niemożliwością korzystania z m.in. z bankowości mobilnej. Na rozpoczynający się weekend zaplanowano wyjątkowo dużo prac. Wyjaśniamy, kiedy i z jakich usług nie będzie można korzystać.

Weekendowe prace serwisowe w bankach

fot. Tech Daily/Unsplash

Utrudnienia w Pekao S.A.

źródło: YouTube/Bank Pekao S.A.

Już 17 listopada będą miały miejsce utrudnienia dla klientów banku Pekao S.A. Prace serwisowe rozpoczną się w piątek późnym wieczorem, a ich koniec zaplanowano na niedzielny wieczór.

Klienci muszą liczyć się z niedostępnością następujących usług:

  • Noc z 17 na 18 listopada (godziny 23:30 – 6:00): brak możliwości zalogowania się do serwisu Pekao24, niedostępne aplikacje PeoPay i PeoPay KIDS, niedostępna platforma eTrader Pekao
  • 19 listopada, godziny 20:00-22:00: przerwa w dostarczaniu powiadomień o autoryzacji, wpływie na konto, zrealizowanych zleceniach stałych, poleceniach zapłaty i zrealizowanych operacjach BLIK

Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej. Karty, bankomaty będą działać prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia!

– informuje Pekao S.A. w swojej aplikacji mobilnej.

Utrudnienia w mBanku

mBank zaplanował na 18 i 19 listopada modernizację swoich systemów. Wprowadzone mają zostać zmiany, które pozwolą rozwijać produkty i usługi dla klientów. Najpierw jednak czekają ich utrudnienia.

  • Godziny 0:00-02:00: brak możliwości realizacji przelewów na telefon BLIK oraz przelewów ekspresowych
  • Godziny 2:10-7:15: brak możliwości płatności kartą oraz wypłaty gotówki z bankomatu
  • Godziny 2:10-9:00: brak możliwości zapłaty kartą za zakupy online, niedostępne konto w internecie i aplikacji mobilnej, brak możliwości składania wniosków
  • 18 listopada, godziny 6:55-14:00: brak możliwości logowania do eMaklera i maklerskich usług mobilnych

mLinia. Podczas przerwy nie mamy wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji.

– informuje mBank.

Przerwy zaplanowano również dla klientów z obszarów MSP i Korporacje.

Od godziny 00.00 do 2.00 nie skorzystasz z serwisu transakcyjnego mBank CompanyNet. W godzinach 2.10 – 7.15 nie będą działały także karty dla klientów obsługiwanych w ramach MSP i korporacje. Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.10 – 9.00.

– wyjaśnia mBank.

Utrudnienia w Santander Bank Polska

Awaria Santander Bank

Przerwę w dostępie do wybranych usług zaplanował również Santander Bank Polska. Od 23:00 w piątek 17 listopada do 3:00 w sobotę 18 listopada nie działać będzie takżeaplikacja mobilna. Nie będzie można również skorzystać z bankowości internetowej, przelewów natychmiastowych, płatności w sklepach online (Przelew24), BLIK-a ani kantoru Santander. Karty w Santander Bank Polska będą działać przez cały czas, podobnie jak bankomaty.

To nie wszystkie przerwy w bankowości internetowej i mobilnej, jakie mogą czekać użytkowników w ten weekend. Prace serwisowe w bankach często mają miejsce właśnie w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Dobrze sprawdzić np. w aplikacji swojego banku, czy nie zaplanowano jakichś przerw i tym razem.

zdjęcie główne: CardMapr.nl/Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.