fotowoltaika

PGE odpala kredyt 0% na fotowoltaikę. Oto wymagania, które musisz spełnić

2 minuty czytania
Komentarze

PGE (Polska Grupa Energetyczna) to korporacja, która postanowiła pomóc osobom z ograniczonym budżetem na instalację fotowoltaiki na własnej posesji. Wszystko to za sprawą kredytów, których oprocentowanie wyniesie teraz 0%. Przyszli właściciele fotowoltaiki mogą więc zainteresować się nowym programem. Sprawdzamy więc wszystkie wymagania, jakie firma postawiła przed potencjalnymi kredytobiorcami, ale też i benefity podpisania umowy z taką spółką.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt 0% na fotowoltaikę od PGE?

Fotowoltaika — materiał prasowy PGE Obrót
fot. PGE Obrót

Oferta spółki nosi nazwę „PV za dychę”. Aby zakwalifikować się na kredyt 0%, należy zadeklarować montaż instalacji o mocy od 5 kWp (kilowatopików) do 9 kWp. Co ważne, fotowoltaika musi być wykorzystana do własnego gospodarstwa domowego. W przeciwnym wypadku, pożyczka nie zostanie udzielona. Także wszystkie firmy liczące na tani kredyt muszą tu niestety obejść się smakiem.

Najważniejszym warunkiem jest jednak wkład własny w postaci 10 tys. złotych. PGE Obrót działa o tyle sprawnie, że bezpłatnie przeprowadza audyt gospodarstwa i pomaga w wycenie instalacji. To oznacza, że po początkowej wpłacie, reszta zostaje nam przyznana w ramach pożyczki 0%, którą spłacamy przez następne 35 miesięcy. Całkiem uczciwy układ, odrzucający osoby bez gotowego planu i finansowej intencji do zakupu instalacji.

Jak PGE zachęca do wyboru kredytu na fotowoltaikę?

fot. PGE Obrót

W swoich materiałach promocyjnych, korporacja podkreśla nie tylko pomoc w wycenie instalacji. Umowa z korporacją oznacza również kompleksową pomoc w założeniu paneli fotowoltaicznych oraz ich uruchomieniu. Wszystko oczywiście w dogodnych terminach dla prosumenta, w myśl zasady „klient nasz pan”.

Jeżeli więc macie instalację fotowoltaiki w planach, być może warto ten proces z takim kredytem przyspieszyć. Pamiętajcie również, że możecie się dalej ubiegać o dofinansowania w ramach programów Mój Prąd oraz Czyste Powietrze, które obecnie przechodzą spore zmiany.

zdjęcie główne: materiały prasowe / iFix

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.