Smartfon wyświetlający ekran Google Play z aplikacją BLIK, obok leżą polskie pieniądze - banknot dziesięciozłotowy i moneta pięciozłotowa oraz biała karta płatnicza.

Płatności BLIK w Google Play. Posiadacze smartfonów z Androidem mają powody do radości

2 minuty czytania
Komentarze

System płatności BLIK od lat cieszy się dużą popularnością w Polsce, a metoda jest sukcesywnie wdrażana do kolejnych sklepów i usług. Tym razem polski system płatności został wprowadzony do sklepu z grami i aplikacjami Google Play.

BLIK oficjalnie wchodzi do sklepu Google Play

Smartfon wyświetlający ekran Google Play z aplikacją BLIK
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Google w ostatnim czasie mocno skupił się na polskim rynku. Wraz z debiutem modelu Pixel 8a, producent oficjalnie ogłosił sprzedaż w naszym kraju. Trzy dni później, 10 maja 2024 roku Polski Standard Płatności poinformował o wejściu płatności BLIK do sklepu Google Play.

Nowa inicjatywa jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na wygodne metody płatności w aplikacjach i usługach cyfrowych. Współpraca między Polskim Standardem Płatności, zarządzającym systemem BLIK, a gigantem technologicznym Google, zapewnia użytkownikom Google Play w Polsce możliwość szybkiego płacenia za aplikacje, gry, filmy oraz inne treści cyfrowe. Magdalena Kubisa, dyrektorka Polskiego Standardu Płatności podkreśla wysokie znaczenie współpracy.

Partnerstwo między BLIKIEM a Google to dla nas ważny krok w poszerzaniu dostępności naszego systemu płatności. BLIK stale zyskuje na popularności, stając się preferowanym sposobem rozliczeń wielu polskich konsumentów – szczególnie w kanale online.

Magdalena Kubisa, dyrektorka rozwoju biznesu w Polskim Standardzie Płatności

Wprowadzenie nowej metody płatności to nie tylko szybsze, ale również bardziej intuicyjne dokonywanie transakcji bez konieczności podawania danych karty kredytowej czy przeprowadzania skomplikowanych autoryzacji. To wygodne rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych konsumentów, którzy szukają prostych i efektywnych sposobów na zarządzanie swoimi finansami w przestrzeni cyfrowej.

Telefon w rękach osoby z odpalonym BLIK, przyłożony do terminala płatniczego na stoliku, obok którego znajduje się filiżanka kawy
Fot. Simpson33 / Depositphotos

Jak skorzystać z nowej metody płatności?

Korzystanie z BLIKA jako metody płatności w Google Play jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że użytkownik ma zainstalowaną aplikację mobilną swojego banku, która obsługuje ten system. Po wybraniu płatnej aplikacji, gry, czy filmu kupujący zostaje przeniesiony do okna z płatnością. Tam pojawiła się nowa pozycja „zapłać BLIKIEM”. Następne etapy to wprowadzenie sześciocyfrowego kodu i zatwierdzenie transakcji w aplikacji banku. Z nowo wprowadzonej metody płatności skorzystają polscy użytkownicy. Do obsługi nowości wystarczy podstawowy smartfon do 1000 zł.

Smartfon z ekranem wyświetlającym różne aplikacje, w tym Telegram, Webtoon, FL Studio Mobile i inne.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Źródło: Polski Standard Płatności, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw