Amazon Prime – jak założyć, ile można oszczędzić i na co pozwala?

4 minuty czytania
Komentarze

Jeśli często robimy zakupy w sieci, możemy chcieć zaoszczędzić na kosztach dostawy i zyskać dodatkowe benefity. Amazon Prime to jeden z programów, które to umożliwiają. W tym tekście znajdziecie najważniejsze informacje na jego temat.

Czym jest Amazon Prime i na co pozwala?

fot. Cup of Couple/Pexels

Duże platformy sprzedażowe nieraz oferują stałym użytkownikom dodatkowe programy, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach dostawy, skorzystać ze specjalnych promocji oraz zyskać dostęp do dodatkowych korzyści. W przypadku Amazona takim programem jest Amazon Prime. Nie trzeba z niego korzystać, by móc robić zakupy na popularnej platformie e-commerce, jednak dla niektórych użytkowników może on być bardzo opłacalny.

Podstawowa korzyść dla użytkowników Amazon Prime to darmowa dostawa milionów produktów bez minimalnej kwoty zamówienia. Produkty mogą zostać wysłane zarówno na adres domowy, jak i do paczkomatu albo innego punktu odbioru. Dostępne są również dostawy w weekend. Użytkownicy powinni wypatrywać znaku Prime w ofertach na Amazonie.

Dodatkowe korzyści dla użytkowników Amazon Prime:

  • dostęp do specjalnych okazji w ramach corocznego Prime Day
  • darmowe gry PC, bezpłatna comiesięczna subskrypcja kanału Twitch na Prime Gaming
  • możliwość oglądania filmów, seriali i programów na Amazon Prime Video.

Ile można oszczędzić dzięki Amazon Prime?

fot. Mateusz Dach/Pexels

Trudno powiedzieć, ile można zaoszczędzić dzięki korzystaniu z Amazon Prime. Powód jest prosty – wszystko zależy od liczby zamawianych produktów, od tego, czy są one oznaczone znakiem Prime oraz od korzystania z dodatkowych benefitów (np. Prime Video). Jeśli korzystacie już z Amazona od jakiegoś czasu, możecie przejrzeć swoje dotychczasowe zakupy i zsumować koszty dostaw towarów z ostatniego miesiąca lub roku. Otrzymaną sumę trzeba pomniejszyć o cenę subskrypcji Amazon Prime. Kwota, którą otrzymamy po tych obliczeniach, będzie tą, którą można zaoszczędzić, korzystając z programu.

Jak założyć Amazon Prime? Ile to kosztuje?

fot. Eduardo Dutra/Pexels

Żeby zacząć korzystać z Amazon Prime, trzeba wybrać odpowiednią opcję na stronie Amazona. Konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto na tej platformie.

Do wyboru są dwa rodzaje subskrypcji Amazon Prime: roczna za 49 zł lub miesięczna za 10,99 zł. Dostępny jest też darmowy 30-dniowy okres próbny, po którym zaczną być naliczane standardowe opłaty. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatność za uczestnictwo w programie ma miejsce za pośrednictwem karty płatniczej.

Czytaj także: Allegro Smart! – ile kosztuje, co daje, kiedy się opłaca?

Amazon Prime – pytania i odpowiedzi

fot. Nataliya Vaitkevich/Pexels

Niektórzy użytkownicy Amazona mają pytania i wątpliwości związane z programem Prime. Na niektóre z nich administracja popularnej platformy e-commerce odpowiedziała na swojej stronie.

Co w przypadku posiadania subskrypcji Prime na innej platformie Amazon?

Jeżeli mieszkasz w Polsce i posiadasz Amazon Prime na innej stronie Amazon, zachęcamy do zmiany subskrypcji na Amazon.pl. Ciesz się szerokim wyborem polskich marek z dostawą Prime, obsługą klienta w języku polskim oraz dostępem do szerokiej oferty filmów i seriali na Prime Video. A to wszystko za 49 zł rocznie!

– przekonuje Amazon.

Co w przypadku posiadania subskrypcji Amazon Prime Video?

Prime Video jest częścią programu Amazon Prime. Jeśli posiadasz subskypcję Amazon Prime Video, możesz ją anulować i dołączyć do Amazon Prime na Amazon.pl.

– informuje Amazon.

Czy można zrezygnować z subskrypcji Prime i otrzymać zwrot pieniędzy?

Możesz zrezygnować z subskrypcji Prime w dowolnym momencie klikając Zarządzaj moim Prime. Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za miesiące kiedy Twoja subskrypcja Prime była aktywna, jednak płatność za kolejny miesiąc nie zostanie pobrana.

– wyjaśnia Amazon.

zdjęcie główne: Cup of Couple/Pexels

Motyw