Revolut z nową funkcją. Tym razem chodzi o… mieszkania

2 minuty czytania
Komentarze

Revolut rozszerzył w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii ofertę Stays o możliwość wynajmowania domów. Na użytkowników, którzy skorzystają z tej propozycji, czekają m.in. cashback i możliwość zapłacenia dopiero po dotarciu na miejsce.

Wynajmowanie domów przez aplikację Revolut – jak to działa?

revolut
źródło: Revolut

Nowa funkcja aplikacji Revolut ma pomagać użytkownikom w znalezieniu jednego z setek tysięcy domów gotowych do zamieszkania. Skorzystać mogą choćby osoby potrzebujące noclegu na wakacje lub planujące rodzinną uroczystość poza miejscem zamieszkania. Dotychczas w ofercie były hotele, pensjonaty oraz luksusowe apartamenty. Teraz do tych miejsc dołączają domy na wynajem.

Wynajem domów w aplikacji Revolut przebiega następująco:

  1. Klient wchodzi na platformę Stays (przez ekran główny lub sekcję Centrum (Hub)
  2. Klient wybiera termin i lokalizację
  3. Wyszukiwarka Homes pozwala zapoznać się z poszczególnymi ofertami, filtrując je np. pod kątem pozwolenia na zabranie zwierząt lub obecności stanowiska do pracy zdalnej
  4. Użytkownik dokonuje rezerwacji

Rynek turystyczny zmienia się, dynamicznie podążając w ślad za budżetem i potrzebami klientów. Od końca pandemii obserwujemy zwiększoną mobilność klientów, którzy gotowi są testować nowe rozwiązania. W cenie są oferty tanie i dopasowane do specyfiki wyjazdu. Dlatego, poszerzamy ofertę – prócz hoteli, apartamentów i hosteli, klienci będą mogli wybierać spośród setek tysięcy prywatnych domów na wynajem – mówi Christopher Guttridge, General Manager, Lifestyle Products w Revolut. W ramach oferty Stays możliwe jest otrzymanie cashbacku, a także skorzystanie z braku opłaty rezerwacyjnej i odroczenia płatności do czasu przyjazdu do obiektu.

Od czerwca do sierpnia 2022 roku za granicę wyjechało blisko 600 tysięcy polskich klientów Revolut (+72% r/r). W tym czasie wydali oni 1227 mln zł (+78% r/r). Wśród wakacyjnych celów podróży najpopularniejsze były takie kraje, jak Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Od września bieżącego roku najwięcej rezerwacji z pomocą funkcji Stays przypadło na: Warszawę, Gdańsk, Rzym, Wiedeń, Kopenhagę, Pragę, Berlin, Wenecję, Bangkok i Nowy Jork.

źródło: PR News, Revolut, zdjęcie główne: Mariia Shalabaieva/Unsplash

Motyw