revolut

Revolut Payments znika z rynku. Co stanie się z kontami użytkowników?

Maksymilian Rybicki Maksymilian Rybicki Newsy

Revolut Payments znika z rynku – fintech zaczął już informować o tym swoich klientów w rozsyłanych wiadomościach. Co to znaczy dla użytkowników popularnej aplikacji?

Czym jest Revolut?

Revolut to brytyjski startup, który powstał w 2015 roku. Jest przede wszystkim wszechstronną aplikacją zapewniającą szeroki dostęp do narzędzi finansowych pozwalających na oszczędności, inwestycje, wymianę walut i płatności w internecie.

Do tej pory Revolut działał w ramach dwóch podmiotów: Revolut Payments UAB (z licencją pieniądza elektronicznego, za którego pośrednictwem mógł oferować usługi płatnicze), oraz specjalistycznego banku Revolut Bank UAB (z ofertą depozytowo-kredytową).

Zobacz też: Ponad połowa młodych ludzi jest zaniepokojona bezpieczeństwem danych osobowych

W grudniu ubiegłego roku brytyjskiej firmie udało się uzyskać pełną licencję bankową, o którą starali się od dłuższego czasu. W takiej sytuacji dalsze funkcjonowanie Revoluta w rozbiciu na dwa podmioty nie miałoby większego sensu. Stąd fintech podjął decyzję o połączeniu dwóch spółek – Revolut Payments i Revolut Bank.

Co zmieni się dla klientów Revolut Payments?

Około 13 milionów klientów Revolut Payments z Europejskiego Obszaru Gospodarczego staną się klientami litewskiego Revolut Banku. Revolut poinformował, że do fuzji dojdzie 1 lipca. Niesie to za sobą pewien plus, ponieważ na skutek zmiany, depozyty wszystkich europejskich klientów będą objęte gwarancją do 100 tys. euro. Numery IBAN klientów nie ulegną zmianie.

Zobacz też: Darmowe dostawy w ramach pakietu Smart na Allegro Lokalnie

Twoje konto w Revolut Payments UAB zostanie przeniesione do Revolut Bank UAB i stanie się kontem bieżącym. Twój obecny numer IBAN nie ulegnie jednak zmianie. Nowe konto bieżące posłuży Ci do wykonywania płatności i przechowywania środków, tak jak miało to miejsce dotychczas. Środki na Twoim koncie bieżącym oraz na rachunku depozytów płatnych na żądanie (jeśli dotyczy) zostaną objęte systemem gwarancji depozytów do kwoty 100 000 EUR. Więcej informacji na temat ubezpieczenia depozytów znajdziesz tutaj. Jeśli korzystasz z innych usług lub produktów oferowanych przez Revolut Payments UAB (z wyłączeniem ubezpieczeń), pamiętaj, że od 1 lipca 2022 roku wszystkie te usługi i produkty będzie świadczyć firma Revolut Bank UAB.

– czytamy w komunikacie wysłanym do klientów.

Mimo że fuzja nie będzie miała większego znaczenia dla klientów, Revolut wspomina o możliwości rezygnacji z konta w związku z planowanymi zmianami.

Jeżeli niniejsze zmiany wciąż Ci nie odpowiadają, możesz zamknąć swoje konto Revolut bez ponoszenia żadnych opłat — niezależnie, czy doszło już do migracji, czy jeszcze nie.

Źródło: Revolut

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy