Każdy smartfon z Huawei Mobile Services, niezależnie czy wyposażony w Usługi Google, czy też nie, może liczyć na wsparcie producenta. Dokładnie tak też nazywa się aplikacja, którą również mogliście spotkać pod tytułem HiCare. W dużym skrócie jest to centrum zarządzania samym urządzeniem i wszystkim tym, co z nim związane. Jednak o co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o pomoc użytkownikowi, aby miał wszystko pod ręką, jak i o budowanie społeczności.

Wsparcie Huawei – co kryje się pod HiCare?

wsparcie huawei hicare appgallery hms do pobrania

Jak już wspomniałem wcześniej, Wsparcie sprowadza się do aplikacji Huawei, którą znajdziecie na praktycznie każdym nowym urządzeniu od firmy. Jeśli jednak jest inaczej, to możecie ją pobrać, korzystając z powyższego kodu QR lub zaglądając bezpośrednio do AppGallery. Została ona stworzona z myślą o dzisiejszych standardach projektowania programów, więc na samym dole znajdziemy zakładki. Ułatwiają one nawigowanie – nie musimy sięgać do przełączników na samej górze interfejsu. Naturalnie tam lądują elementy, z których teoretycznie korzystamy najrzadziej. Tym sposobem sprawdźmy, co dokładnie kryją poszczególne sekcje Wsparcia.

Polecane, czyli na co możesz liczyć od Huawei?

wsparcie huawei hicare hms aplikacja

Pierwszy ekran, który wita nas po uruchomieniu aplikacji, to zbiór polecanych elementów. Nie tylko promocji nowych usług i urządzeń, ale przede wszystkim przydatnych poradników oraz informacji związanych z użytkowaniem smartfona lub tabletu na co dzień. W ten sposób szybko można dowiedzieć się o nowych produktach, konkursach, ale również na przykład o sposobie synchronizacji danych w Chmurze lub po prostu jak dbać o telefon.

Usługi – sprawdź, czy sprzęt działa poprawnie i poznaj najważniejsze porady

Zdecydowanie jedną z najważniejszych części aplikacji Wsparcie stanowią Usługi. To w tym miejscu możecie między innymi dokładnie zweryfikować działanie poszczególnych elementów urządzenia, a w razie problemów otrzymać porady, które mogą je wyeliminować. To tak naprawdę ogromna baza wiedzy, która jest w stanie wykluczyć wszelkie podstawowe nieścisłości związane z nieprawidłowym działaniem poszczególnych podzespołów. Oczywiście jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby porozmawiać z konsultantem lub znaleźć najbliższy punkt serwisowy albo od razu zgłosić awarię.

Wsparcie Huawei to też społeczność z własnym forum

wsparcie huawei hicare hms aplikacja

Przechodzimy do trzeciej zakładki i przekonujemy się, że Wsparcie Huawei nie musi odbywać się bezpośrednio od producenta. Pomóc może cała społeczność zjednoczona pod jedną banderą. Szukacie odpowiedniej aplikacji dla siebie? Może potrzebujecie pomocy z doborem motywu? Chcecie być na bieżąco ze wszelkimi aktualizacjami? To właśnie idealne miejsce na tego typu dyskusje. Możecie również postawić się po drugiej stronie i pomagać innym, do czego naturalnie gorąco zachęcam.

Masz swoje urządzenia Huawei w jednym miejscu

wsparcie huawei hicare hms aplikacja

Niemalże na sam koniec to, co kryje się w tajemniczej zakładce ja. Jest to swego rodzaju podsumowanie – zarówno konta, jak i urządzeń. Z tego miejsca możemy między innymi w szybki sposób wygenerować kod dla sprzedawcy, aby ten błyskawicznie poznał szczegóły smartfona lub tabletu. Możemy również szybko sprawdzić, jak przebiega postęp naprawy lub z tego miejsca zgłosić jej potrzebę.

Serwis? Wsparcie Huawei to bezpieczna gwarancja door-to-door

huawei wsparcie hms aplikacja dostawa door-to-door

Skoro już o serwisie mowa, to oczywiście nikomu nie życzę, aby musiał korzystać z tej usługi. Niemniej jeśli nadejdzie taka potrzeba, to aktualnie Huawei zapewnia wsparcie w tej materii w ramach bezpłatnej gwarancji door-to-door. Dodatkowo spać spokojnie mogą ci, którym podstawowa opieka serwisowa kończyła się między 15 marca a 30 kwietnia. Ta została przedłużona o miesiąc. Jeśli macie potrzebę skorzystania z serwisu Huawei, to oto lista punktów, które aktualnie są otwarte dla klientów:

 • Kalisz
 • Olsztyn
 • Białystok
 • Katowice
 • Gorzów Wielkopolski
 • Szczecin
 • Kielce
 • Koszalin
 • Rzeszów
 • Kraków
 • Warszawa (ul. Sienna)

W Gdyni, Wrocławiu i Lublinie działają serwisy w ramach wspomnianej usługi door-to-door.

Zobacz też: Kirin 985 – nowy, topowy procesor od Huawei z obsługą 5G.

W ten sposób dobrnęliśmy do końca omawiania aplikacji Wsparcie od Huawei. Stanowi ona część HMS, podobnie jak omawiane wcześniej przeglądarka Huawei Browser lub Huawei Assistant. Tym samym jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół tego producenta, to warto możliwie najczęściej odwiedzać Wsparcie. Może już to robicie i jesteście stałym użytkownikiem tamtejszego forum?

Wpis powstał we współpracy z Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.