Połowa października za nami. Nadszedł czas, aby podsumować kolejny jesienny tydzień. Tradycyjnie zebrałem dla Was najbardziej interesujące teksty minionych siedmiu dni. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Google Pixel 4 i 4 XL. Na te smartfony czekał niejeden fan urządzeń z Androidem. W końcu Google pokazało najnowsze flagowce, które wzbudziły mieszane emocje. Krytycy zarzucają gigantowi, że nie zamontował obiektywu szerokokątnego i zamieścił mało pojemne akumulatory w smartfonach. Przypomnę, że Pixel 4 ma ogniwo 2800 mAh, a Pixel 4 XL 3700 mAh. Obserwatorzy zarzucają, że przy odświeżaniu ekranu na poziomie 90 Hz, czas działania na jednym ładowaniu będzie krótki. Jako, że jestem zainteresowany wersją XL, sądzę, że ten aspekt nie powinien być problemowy w tym modelu. Skończmy jednak z negatywami, Pixel 4 XL to na papierze świetny smartfon. Face ID w 3D wsparte Projektem Soli, czyli radarem, daje niesamowite wrażenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i odblokowywanie telefonu. Dodatkowo, dzięki nowemu sensorowi można bezdotykowo zmieniać utwory w Spotify lub wyłączać dzwoniący budzik. Szczególnie ta ostatnia funkcja wydaje się użyteczna. Z pewnością niesamowity będzie aparat, który został wsparty drugim – teleobiektywem. Google chwali się, że nawet przy 8-krotnym zoomie, fotografie wyglądają bardzo szczegółowo. Wisienką na torcie jest oczywiście czysty Android i pierwszeństwo w otrzymywaniu jego najnowszych wersji. Szkoda tylko, że Google ponownie zapomniało o Polsce. Urządzenia nie są dostępne w oficjalnej dystrybucji w Kraju nad Wisłą.

Chrome z nową funkcją. Kacper nazwał ją najlepszą nową funkcją, która zagościła na przeglądarkę od dłuższego czasu. O co chodzi? Zapraszam do wpisu!

Windows 10 November 2019 Update. Aktualizacja, jak sama jej nazwa wskazuje, pojawi się w listopadzie. Jednak śmiałkowie już mogą ją pobrać. Update jest ważny, ponieważ naprawia błędy z poprzednich łatek. Jak go pobrać? Wszystkie szczegóły w moim wpisie.

Galaxy Note 10+ jest bezkonkurencyjny. To definitywnie najlepszy smartfon tej jesieni, który dostępny jest w Polsce. Co w nim tak zachwycającego? Tego dowiecie się z recenzji Łukasza.

Egzotyczna Nubia Z20 w Europie. Smartfon ma nie jeden, ale aż dwa ekrany. Dzięki temu selfie można robić potrójnym aparatem, który został umieszczony na tylnym panelu. Co ciekawe, ekran umieszczony pod obiektywami zlewa się z obudową, co daje niesamowite wrażenia wizualne.

Krytyka

Galaxy Fold 2 już niedługo. Dziwi mnie takie postępowanie Samsunga. Czyżby gigant przyznał się, że smartfon nie jest dostatecznie dopracowany i chce o nim jak najszybciej zapomnieć?

iOS 13 z kolejną aktualizacją. Oj, Apple wyraźnie ma problem z trzynastą wersją systemu mobilnego. To już czwarte wydanie iOS 13, który zadebiutował niecały miesiąc temu. Czyżby firma nie radziła sobie z bugami systemu?

Microsoft naprawił błąd Surface Booka 2. O ironio! Microsoft po 4 miesiącach naprawił błąd, przez który karta graficzna Nvidia znikała z menedżera urządzeń. Przez ten błąd wszelkie granie czy praca w programach graficznych stały się niemożliwe. Byłem zniesmaczony, że łatka tak drogiego sprzętu nie jest priorytetem dla Microsoftu. No cóż, teraz mnie już to mało obchodzi, gdyż Surface Booka 2 sprzedałem. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.