Aktualizacje Windows 10 20H1

Windows 10 November 2019 Update – pobierz go już teraz! Jak to zrobić?

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Przez ostatnie miesiące Microsoft ciężko pracował, aby wydać kolejną aktualizację Windowsa 10. Wydawało się, że trafi ona na komputery z Windows już w październiku, jednak oficjalne wydanie pojawi się dopiero w listopadzie. Nazwa łatki to Windows 10 November 2019 Update. Co ciekawe, niecierpliwi użytkownicy mogą pobrać aktualizację już dziś!

Microsoft informuje o Windows 10 November 2019 Update

W oficjalnym poście, Microsoft poinformował, że przygotowuje aktualizację systemu Windows 10 November Update (19H2) do wydania. „Uważamy, że kompilacja 18363.418 jest ostateczną wersją i będziemy nadal poprawiać ogólne wrażenia z 19H2 na komputerach klientów w ramach naszej normalnej kadencji serwisowej. Kompilacja 18363.418 zawiera wszystkie najnowsze funkcje 19H2, a także najnowsze poprawki zawarte w ramach KB4517389. Windows Insiders w pierścieniu Release Preview mają już tę kompilację, więc nie są potrzebne żadne działania, aby ją uzyskać.

Windows 10 nowe funkcje

Jak już wcześniej informowaliśmy, aktualizacja z maja 2019 r. (wersja 1903) i aktualizacja z listopada 2019 r. (wersja 1909) mają tę samą zawartość serwisową. Oznacza to, że współużytkują te same pakiety aktualizacji zbiorczej. Dla klientów, którzy otrzymali opcję instalacji 19H2, pakiet aktywacyjny jest pobierany z Windows Update, który włącza funkcje aktualizacji z listopada 2019 r. Spowoduje to zmianę numeru kompilacji systemu operacyjnego z kompilacji 18362 na kompilację 18363. Ponieważ używają tej samej zawartości serwisowej, numer wersji kompilacji (liczba występująca po kropce) zawsze będzie zgodny między aktualizacją z maja 2019 r., a aktualizacją z listopada 2019 r. Dzisiaj klienci z aktualizacją z maja 2019 roku mają kompilację 18362.418, ale Windows Insiders na aktualizacji z listopada 2019 roku mają kompilację 18363.418.

Zobacz także: Jeżeli nie Windows, to co? Wybór Microsoftu nie jest oczywisty

Windows Insiders zaczną pracę nad kolejną aktualizacją

„W związku z finalizacją aktualizacji systemu Windows 10 November 2019 Update, planujemy przesunąć Windows Insiders do wolnego pierścienia łatki 20H1. Chcemy wprowadzić tę zmianę w nadchodzących tygodniach. Nadszedł czas, aby zweryfikować wybrane ustawienia programu Windows Insiders, przechodząc do opcji Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insiders, aby upewnić się, że jesteś na ringu, na którym chcesz się pojawić, zanim nastąpi zmiana. Jeśli jesteś użytkownikiem programu, który chce pozostać przy aktualizacji z listopada 2019 r., powinieneś przełączyć się na pierścień Release Preview. W nadchodzących tygodniach planujemy przenieść Insiderów na kompilacji 18362.100xxx do ostatecznej kompilacji aktualizacji z listopada 2019 r”.

Jak pobrać aktualizację Windows 10 November 2019 Update

Użytkownicy, którzy nie są jeszcze w pierścieniu Release Preview mogą uzyskać aktualizację z listopada 2019 r., dołączając do Windows Insiders z kontem Microsoft (MSA) lub kontem Azure Active Directory i wprowadzając komputer do wersji zapoznawczej, wykonując następujące kroki:

  1. Przejdź do Ustawień> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insider i kliknij przycisk „Rozpocznij”,
  2. Połącz swoje konto Microsoft lub konto Azure Active Directory. Chodzi o konto e-mail użyte do zarejestrowania się w Windows Insiders,
  3. Wybierz „Tylko poprawki, aplikacje i sterowniki”, aby dołączyć do pierścienia Release Preview i uzyskać aktualizację z listopada 2019 r.,
  4. Potwierdź zgodność z prawem,
  5. Naciśnij „Uruchom ponownie teraz”, aby upewnić się, że komputer znajduje się w pierścieniu Release Preview. Bez ponownego uruchomienia komputera komputer nie zostanie w pełni przyłączony. Wymagane jest ponowne uruchomienie,
  6. Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź dwukrotnie ustawienia programu Windows Insiders za pomocą opcji Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insiders i upewnij się, że w polu „W jakim tempie chcesz otrzymywać nowe wersje?” Wyświetla się „Release Preview”,
  7. Jeśli przejdziesz do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update i naciśniesz przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji” – komputer powinien otrzymać aktualizację z listopada 2019 r.

Źródło: blogs.windows

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy