Przez ostatnie miesiące Microsoft ciężko pracował, aby wydać kolejną aktualizację Windowsa 10. Wydawało się, że trafi ona na komputery z Windows już w październiku, jednak oficjalne wydanie pojawi się dopiero w listopadzie. Nazwa łatki to Windows 10 November 2019 Update. Co ciekawe, niecierpliwi użytkownicy mogą pobrać aktualizację już dziś!

Microsoft informuje o Windows 10 November 2019 Update

W oficjalnym poście, Microsoft poinformował, że przygotowuje aktualizację systemu Windows 10 November Update (19H2) do wydania. „Uważamy, że kompilacja 18363.418 jest ostateczną wersją i będziemy nadal poprawiać ogólne wrażenia z 19H2 na komputerach klientów w ramach naszej normalnej kadencji serwisowej. Kompilacja 18363.418 zawiera wszystkie najnowsze funkcje 19H2, a także najnowsze poprawki zawarte w ramach KB4517389. Windows Insiders w pierścieniu Release Preview mają już tę kompilację, więc nie są potrzebne żadne działania, aby ją uzyskać.

Windows 10 nowe funkcje

Jak już wcześniej informowaliśmy, aktualizacja z maja 2019 r. (wersja 1903) i aktualizacja z listopada 2019 r. (wersja 1909) mają tę samą zawartość serwisową. Oznacza to, że współużytkują te same pakiety aktualizacji zbiorczej. Dla klientów, którzy otrzymali opcję instalacji 19H2, pakiet aktywacyjny jest pobierany z Windows Update, który włącza funkcje aktualizacji z listopada 2019 r. Spowoduje to zmianę numeru kompilacji systemu operacyjnego z kompilacji 18362 na kompilację 18363. Ponieważ używają tej samej zawartości serwisowej, numer wersji kompilacji (liczba występująca po kropce) zawsze będzie zgodny między aktualizacją z maja 2019 r., a aktualizacją z listopada 2019 r. Dzisiaj klienci z aktualizacją z maja 2019 roku mają kompilację 18362.418, ale Windows Insiders na aktualizacji z listopada 2019 roku mają kompilację 18363.418.

Zobacz także: Jeżeli nie Windows, to co? Wybór Microsoftu nie jest oczywisty

Windows Insiders zaczną pracę nad kolejną aktualizacją

„W związku z finalizacją aktualizacji systemu Windows 10 November 2019 Update, planujemy przesunąć Windows Insiders do wolnego pierścienia łatki 20H1. Chcemy wprowadzić tę zmianę w nadchodzących tygodniach. Nadszedł czas, aby zweryfikować wybrane ustawienia programu Windows Insiders, przechodząc do opcji Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insiders, aby upewnić się, że jesteś na ringu, na którym chcesz się pojawić, zanim nastąpi zmiana. Jeśli jesteś użytkownikiem programu, który chce pozostać przy aktualizacji z listopada 2019 r., powinieneś przełączyć się na pierścień Release Preview. W nadchodzących tygodniach planujemy przenieść Insiderów na kompilacji 18362.100xxx do ostatecznej kompilacji aktualizacji z listopada 2019 r”.

Jak pobrać aktualizację Windows 10 November 2019 Update

Użytkownicy, którzy nie są jeszcze w pierścieniu Release Preview mogą uzyskać aktualizację z listopada 2019 r., dołączając do Windows Insiders z kontem Microsoft (MSA) lub kontem Azure Active Directory i wprowadzając komputer do wersji zapoznawczej, wykonując następujące kroki:

  1. Przejdź do Ustawień> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insider i kliknij przycisk „Rozpocznij”,
  2. Połącz swoje konto Microsoft lub konto Azure Active Directory. Chodzi o konto e-mail użyte do zarejestrowania się w Windows Insiders,
  3. Wybierz „Tylko poprawki, aplikacje i sterowniki”, aby dołączyć do pierścienia Release Preview i uzyskać aktualizację z listopada 2019 r.,
  4. Potwierdź zgodność z prawem,
  5. Naciśnij „Uruchom ponownie teraz”, aby upewnić się, że komputer znajduje się w pierścieniu Release Preview. Bez ponownego uruchomienia komputera komputer nie zostanie w pełni przyłączony. Wymagane jest ponowne uruchomienie,
  6. Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź dwukrotnie ustawienia programu Windows Insiders za pomocą opcji Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Program Windows Insiders i upewnij się, że w polu „W jakim tempie chcesz otrzymywać nowe wersje?” Wyświetla się „Release Preview”,
  7. Jeśli przejdziesz do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update i naciśniesz przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji” – komputer powinien otrzymać aktualizację z listopada 2019 r.

Źródło: blogs.windows

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.