ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Fold 2 z aparatem za ekranem

Galaxy Fold 2 ma zadebiutować niedługo po Galaxy S11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Galaxy Fold swoją premierę miał już w pierwszym kwartale roku, jednak szybko okazało się, że urządzenie jest mocno niedopracowane, przez co Samsung wycofał je z rynku. „Kolejna premiera” Folda odbyła się we wrześniu i wygląda na to, że teraz wszystko jest już w porządku. Wygląda też na to, że Galaxy Fold 2 zadebiutuje szybciej, niż wielu się spodziewało.

Data premiery Galaxy Fold 2

Galaxy Fold

Z tego co możemy zaobserwować, Samsung pokłada ogromne nadzieje w rynku składanych smartfonów. Galaxy Fold, mimo ogromnej ceny, sprzedaje się na pniu. Kwestią czasu jest zatem, aż koreański gigant wypuści na rynek jego następce. Wygląda jednak na to, że zrobi to wcześniej, niż wielu się spodziewało. Najnowsze doniesienia sugerują bowiem, że Galaxy Fold 2 zadebiutuje już w kwietniu 2020 roku, czyli niedługo po premierze Galaxy S11.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Może się wam wydawać nieco dziwne, że Samsung planuje wypuszczenie kolejnego składaka nieco ponad pół roku po „prawdziwej premierze” pierwszego. Prawda jest jednak taka, że cała sytuacja jest tylko przypadkiem – Galaxy Fold 2 jest w planach od dawna, jednak firma nie przewidziała, że po drodze wystąpi tyle problemów z pierwowzorem i że premiera się opóźni. Jeśli chodzi o specyfikację drugiego Folda, to niestety na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele. Niemal pewne jest jednak, że ekran w tym urządzeniu będzie zauważalnie większy, niż w Galaxy Fold.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy