Google Chrome to bez dwóch zdań najpopularniejsza przeglądarka na świecie – zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że gigant z Mountain View nieustanie ją ulepsza. Dziś do Chrome w wersji beta na Androida trafiła najlepsza nowość od długiego czasu.

Google Chrome na Androida ze świetną nowością

Google chrome android wykrywanie wycieków haseł

Bezpieczeństwo w Sieci to bardzo poważny temat. Dla osób, którym na nim zależy, Chrome w wersji beta na Androida, wprowadziło świetną nowość. Mowa rzecz jasna o funkcji informującej nas, gdy jakiekolwiek z naszych danych logowania, które wcześniej zapisaliśmy w Chrome, wyciekną. Aby skorzystać z tej funkcji, w najnowszej becie Chrome na Androida, wystarczy wpisać w adresie wyszukiwania chrome://flags, a następnie odnaleźć odpowiednią flagę wpisując password leak detection. Należy ją oczywiście włączyć i ponownie uruchomić przeglądarkę. Gdy tego dokonamy, nowa funkcja będzie już dostępna w ustawieniach w zakładce hasła pod nazwą Sprawdź bezpieczeństwo haseł.

Zobacz także: LG chce odzyskać zaufanie klientów szybszymi aktualizacjami smartfonów

Rozwiązanie jest domyślnie uruchomione, jednak do działania wymaga, abyśmy byli zalogowani na swoim koncie Google i mieli włączoną synchronizację. Oczywiście opisywana funkcja sama w sobie nie jest żadną nowością, bo istnieje od dawna – do Chrome wcześniej można było doinstalować odpowiednie rozszerzenie, które działało tak samo. Nowością jest jednak to, że teraz wykrywanie wycieków danych zostało wbudowane w Chrome, dzięki czemu więcej osób zacznie z tej świetnej funkcji korzystać. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy rozwiązanie trafi do oficjalnej wersji tytułowej przeglądarki, jednak coś mi mówi, że już długo nie poczekamy.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.