Harmony OS przewyższy Androida za 300 lat

[SPT #77] Huawei P40, świetny Pixel 4, komendy Aystenta Google

Artykuły

Już niedziela, czas zatem sprawdzić, co interesującego działo się na łamach naszego portalu. Zobaczycie tu zestawienie newsów, które wywołały u mnie pozytywne i negatywne emocje. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Nieoczywiste komendy Asystenta Google. Zapraszam do sprawdzenia kilku komend głosowych po polsku, które być może okażą się dla czytelników użyteczne. Przy okazji zobaczcie też przydatne flagi w Google Chrome, które wzbogacają przeglądarkę o nowe funkcje.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Duży wyciek Pixela 4. Tak dużego wycieku informacji przed premierą urządzenia i to w formie wideo nie było chyba nigdy. YouTube został wręcz zalany filmami użytkowników z Azji, którzy przedstawiają pierwsze wrażenia lub wręcz wczesne recenzje Pixela 4 lub Pixela 4 XL. Czego dowiadujemy się z filmów? Wiemy, że Pixel 4 XL będzie miał ekran o przekątnej 6,23-cali, odświeżanie wyświetlacza na poziomie 90 Hz oraz baterię o pojemności 3700 mAh. Jak na taką wielkość urządzenia, bateria wydaje się satysfakcjonująca, podobnych rozmiarów Note10 ma 3500 mAh. Ponadto widzimy jak działa Android 10 na flagowcu oraz poznajemy interfejs aparatu, a nawet pierwsze sample zdjęć! Możemy także zobaczyć, jak działa nowe Face Unlock. Czy te wszystkie wycieki są przypadkowe? Nie wydaje mi się. Dziwne, że filmy zaczęły się pojawiać na YouTube tuż po premierze iPhone’a 11.

Zagięty ekran Mate 30 Pro. To mi się podoba. Ten smartfon z pewnością urodą pobije nawet Galaxy Note10+.

Chrome z nową funkcją. Od wersji 77, wysyłanie linków stanie się jeszcze szybsze. Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na daną witrynę i pojawi się opcja „Wyślij na”. Ja już tę funkcję mam, a Wy?

Krytyka

Huawei P40 z Harmony OS. Własny system operacyjny Huawei nie pojawi się na nadchodzącym Mate 30 i Mate 30 Pro. W tych urządzeniach zobaczymy zapewne jakąś formę Androida, ale bez Usług Google. Co dalej? Wygląda na to, że Harmony OS pojawi się w Huawei P40, jeśli USA nadal będą blokować chińską firmę przed współpracą z Google.

Sklep internetowy Huawei. Nie wiem, czy pojawienie się tego rodzaju formy sprzedaży, ma sens w obecnej sytuacji. Według mnie firma wybrała najgorszy moment na debiut sklepu internetowego. Fani sprzętu mobilnego nie są pewni, jaka przyszłość czeka spółkę, a analitycy wieszczą, że Huawei bez Usług Google skończy marnie i nikt nie będzie chciał kupić smartfonów firmy. Pierwsze oznaki widać też w Polsce, gdzie spółka w ostatnich miesiącach zanotowała wyraźny spadek sprzedaży urządzeń mobilnych.

Premiera iPhone’a 11. Co roku oglądam wrześniowe konferencje Apple, ale przyznam, że ta była najbardziej nudna od lat. iPhone 11 i jego wersje Pro to nadrabianie zaległości względem konkurencji. Mam tu na myśli przede wszystkim funkcje aparatu takie jak obiektyw szerokokątny i Night Mode. Każdy iPhone ma też bardziej pojemną baterię, większych znaczących zmian nie zauważyłem. Sprytnym ruchem było „schowanie” następcy iPhone’a XR pod nazwą iPhone 11 i zaproponowanie dość przystępnej ceny, jak na flagowe urządzenie Apple.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x