Chrome 77 jeszcze bardziej ułatwi przeglądanie stron na wielu urządzeniach

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-12

Google zaczyna udostępniać w tym tygodniu aktualizację swojej przeglądarki Chrome 77 dla systemów Windows, Mac, iOS i Android. Tym razem w Chrome wprowadzono wiele zmian wizualnych. To jednak nie wszystko. Google wprowadza nową funkcję wysyłania stron internetowych do urządzeń. Jeśli klikniemy prawym przyciskiem myszy na link pojawi się nowe menu kontekstowe. Kliknięcie go umożliwi nam wysyłanie linków do innych urządzeń, na których używamy przeglądarki od Google.

Chrome z lepszym udostępnianiem stron

Chrome z lepszym udostępnianiem stron

Jeśli używamy Chrome w systemie iOS, musisz mieć otwartą aplikację i pojawi się mały monit o zaakceptowanie wysłanej karty. Funkcja zaczęła pojawiać się w wersjach dla systemu Windows, Android i iOS, ale nie wydaje się być jeszcze włączona w wersji dla systemu MacOS. Chrome od dawna obsługuje możliwość przeglądania otwartych i aktualnych kart w wielu urządzeniach. Jednak ta funkcja wysyłania do urządzenia sprawia, że wszystko staje się nieco szybsze. W znacznym stopniu usprawnia ona przejście z przeglądania na komputerze PC lub laptopie do telefonu, lub odwrotnie.

Zobacz też: Galaxy S11 ma zadebiutować w znajomych wersjach kolorystycznych

Kolejną główną zmianą w Chrome 77 jest nowy wskaźnik ładowania witryny w zakładkach. Nowa animacja pokazuje witrynę favicon ładowania w kółku przed rozszerzeniem, gdy jest w pełni załadowana. Jest to ładny wizualny wskaźnik ułatwiający wykrycie, gdy karta nadal się ładuje. Nie jest to może olbrzymia zmiana. Raczej drobne, ale istotne usprawnienie. Co najważniejsze funkcje te nie są w żaden sposób ukryte i nie wymagają korzystania z flag.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x