Na Konferencji Deweloperów Huawei 2019 w Chinach, chiński gigant ogłosił długo oczekiwany wieloplatformowy system operacyjny o nazwie Harmony OS. Firma ujawniła, że system operacyjny nie jest przeznaczony dla smartfonów. Obecnie koncentruje się na inteligentnych urządzeniach domowych i samochodach. Jednakże, kierownictwo firmy ujawniło, że podczas gdy Huawei zamierza nadal korzystać z systemu operacyjnego Google Android dla smartfonów, jeśli zakaz działania firmy zostanie wyegzekwowany, szybko przełączy się na Harmony OS, w ciągu jednego lub dwóch dni.

Huawei P40 z Harmony OS

Huawei P40 z Harmony OS

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Richard Yu dyrektor generalny Huawei powiedział podczas wywiadu z mediami, że jeśli sytuacja nie zmieni się w przypadku rządu Stanów Zjednoczonych, firma zacznie używać swojego systemu Harmony OS. Zacznie od linii P40, którą zobaczymy w przyszłym roku.  Potwierdził również, że Harmony OS jest teraz gotowy na smartfony. Mimo to firma czeka, aby zobaczyć czy sytuacja w Stanach Zjednoczonych ulegnie zmianie. Ujawnił również, że własny sklep z aplikacjami firmy o nazwie Galeria App jest gotowy. Dodał także, że Huawei Mobile Service zastąpi usługi Google.

Zobacz też: Nowy Walkman od Sony z okazji 40-lecia odtwarzacza

HarmonyOS jest promowany jako jeden system operacyjny, który obejmuje wszystko i działa z wszystkimi typami produktów. System operacyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby komunikować się otwarcie niezależnie od urządzenia. Co więcej, producent podkreśla, że jest to system bezpieczny. Jest to głównym problemem w przypadku sprzętu Internet of Things (IoT). Co więcej, dzięki kompilatorowi Ark firmy Huawei, języki programowania mogą być tłumaczone na zrozumiały przez system. Dzięki czemu aplikacje współpracują Harmony OS. Obejmuje to aplikacje na system Android. To natomiast upraszcza ich przenoszenie. Jest on nawet inteligentnie adaptacyjny. Dzięki temu będzie prawidłowo wyświetlany na różnych rozmiarach ekranu tak jak adaptacyjne strony internetowe dla urządzeń mobilnych.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.