ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Porsche Taycan Apple Music

Porsche Taycan pierwszym samochodem z wbudowanym Apple Music

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Porsche Taycan to jeden z najbardziej wyczekiwanych obecnie samochodów elektrycznych. Będzie to debiut niemieckiej firmy na zupełnie nowym rynku i szansa utarcia nosa Tesli. Nie wiemy jeszcze dokładnie jak nowość będzie się prezentowała, jednak spółka podaje coraz więcej informacji na dedykowanej stronie. Premiera zaplanowana jest na 4 września o godzinie 15:00 polskiego czasu. Zarezerwowano w ciemno już 20 tysięcy egzemplarzy.

Zobacz także: Apple pozwało firmę, która stworzyła wirtualnego iPhone’a

Najdroższy odtwarzacz dla Apple Music

Porsche Taycan będzie nie tylko pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem niemieckiego producenta. Zobaczymy też w nim naprawdę zaskakujące rozwiązanie, przy którym udział miała firma Tima Cooka. Chodzi o wbudowaną aplikację Apple Music. Oznacza to, że użytkownicy otrzymają dostęp do swojej biblioteki muzycznej, wybranych list odtwarzania, stacji radiowej Beats 1 oraz oczywiście do całych zasobów serwisu Apple. To wszystko będzie funkcjonować bez konieczności podłączania smartfona w samochodzie. Porsche oferuje klientom w cenie trzy lata transferu danych, a także oferuje bezpłatnie Apple Music przez trzy miesiące – zarówno nowym jak i obecnym właścicielom Porsche. Wcześniej korzystanie z serwisu strumieniowego było też możliwe, w kompatybilnych samochodach niemieckiej firmy. Jednak całość funkcjonowała za pomocą CarPlay, obecnego od 2015 roku. Teraz, po raz pierwszy usługa strumieniowania będzie dostępna jako natywna aplikacja w samochodzie. 

Porsche Taycan Apple Music

Apple staje się coraz bardziej otwarte

To kolejna zmiana w strategii firmy z Cupertino. Niedawno firma wprowadziła serwis iTunes na telewizory Samsunga. Wcześniej taki ruch byłby nie do pomyślenia. Korzystanie z usług Apple na telewizorach możliwe było tylko z pomocą przystawki Apple TV. Firma z Cupertino staje się coraz bardziej otwarta – stosuje swoje aplikacje oraz usługi na urządzeniach innych niż swoje. Udostępnienie usług na szerokiej gamie sprzętów będzie miało ogromne znaczenie dla firmy, z uwagi na to, że subskrypcje zwiększą przychód. 

Apple Music nie tylko w Porsche Taycan

Oprócz udostępniania aplikacji w Porsche Taycan, firma podała, że możliwe będzie kontrolowanie Apple Music za pomocą sterowania głosowego. System ten ma być kontrolowany i bardzo bezpieczny. Użytkownicy na podstawie dowolnego utworu z Apple Music, będą mogli stworzyć niestandardową stację radiową. Porsche planuje także tworzyć ekskluzywne listy odtwarzania dostępne za pomocą usługi przesyłania strumieniowego. Dla zdecydowanie wygodniejszej obsługi, będziemy kogli połączyć identyfikatory Taycan oraz Apple ID. Nie będzie dzięki temu konieczne wprowadzanie haseł czy parowanie telefonu. Poza Taycanem, niemiecka firma planuje dodać obsługę Apple Music do każdego ze swoich nowych modeli. 

Apple razem z Porsche – co z Androidem?

Nadal nie wiemy czy Porsche planuje dodać Android Auto do swoich pojazdów. Jakiś czas temu pojawiła się jednak plotka dająca temu nadzieję. Dyrektor generalny niemieckiej firmy powiedział jednak serwisowi TechCrunch, że ponad 80% właścicieli Porsche w Stanach Zjednoczonych ma iPhone’a. Pokazuje to, że obsługa Androida nie musi być priorytetem dla spółki. W 2015 roku pojawiły się doniesienia, że Porsche nie jest zadowolone z ilości danych jakie Google gromadzi przez usługę Android Auto. Od tego czasu firma odmawia gromadzenia danych sugerowanych w tym raporcie. 

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy