Spotify to obecnie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie, ale niekoniecznie oznacza to, że najwięcej osób z niego korzysta. Apple Music zadebiutowało dużo później, a jednak w takim USA już przegoniło zielonego giganta i wszystko wskazuje na to, że różnica na korzyść Apple Music będzie cały czas rosła.

Apple Music kontra Spotify – ten drugi ma się czego bać

Nawiązując do raportu Loup Ventures, Apple Music ma już ponad 21 milionów płacących subskrybentów w samych Stanach Zjednoczonych, zostawiając tym samym Spotify z 20 milionami w tyle. Na chwilę obecną taka różnica wydaje się niewielka, jednak gdy spojrzymy na daty premiery obu usług oraz czas w jakim zdobywają subskrybentów, bez problemu zauważymy, że Spotify ma niezły problem. Apple Music rośnie 2,5 raza szybciej!

Zobacz także: Qualcomm oskarża Apple o kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi

Nie da się ukryć, że taki stan rzeczy Apple zawdzięcza przede wszystkim systemowi iOS, na którym to aplikacja Apple Music jest preinstalowana. Na chwilę obecną na świecie jest 780 milionów aktywnych urządzeń spod logo nadgryzionego jabłka, więc Apple ma jeszcze sporo miejsca do popisu. Nie zapominajmy jeszcze o fakcie, że z Apple Music można korzystać także na komputerach i smartfonach z Androidem. Rynek Stanów Zjednoczonych należy już do Apple. Jestem bardzo ciekawy, czy Spotify zamierza coś zrobić, by przyciągnąć użytkowników na „swoją stronę”. Jedno jest natomiast pewne – nadchodzą ciężkie czasy dla uwielbianego przez wielu Spotify.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.