Najnowszy flagowiec Sony czyli Xperia 1 została po raz pierwszy zaprezentowana w lutym. Smartfon jednak nie trafił jednak jeszcze do sprzedaży. Prawdopodobnie znajdzie się na rynku w czerwcu. Japończycy nie zmieniają jednak swojej dziwnej strategii. Ciężko pracują już nad kolejnym topowym smartfonem. Będzie nim Sony Xperia 2, o której pierwsze informacje poznaliśmy już jakiś czas temu.

Zobacz także: Pixel 3a to budżetowy smartfon inny niż wszystkie

Sony Xperia 2 wygląd jak Xperia 1

Informacje na temat nowego urządzenia podaje nam Steve Hemmerstoffer. Debiut telefonu odbędzie się jeszcze w tym roku. Design inspirowany będzie bardzo wyraźnie Xperią 1. Bardzo zbliżony będzie wyświetlacz, o charakterystycznych proporcjach 21:9. W przypadku nowego smartfona otrzymamy jednak wyświetlacz o przekątnej 6,1-cala. Przypomnijmy, że Xperia 1 zyska ekran 6,5-calowy. Wymiary tego ostatniego smartfona to 167 mm na 72 mm na 8,2 mm.

Mniejsza i nowsza generacja będzie miała wymiary 158 mm na 68,3 mm na 8,3 mm. Obecnie większość flagowych smartfonów wyposażona jest w notcha albo wycięcie w jednym z górnych rogów ekranu. Sony jednak, jak zwykle, pozostanie wierne swoim rozwiązaniom. Ponownie ujrzymy tradycyjne ramki i nie widzimy żadnych planów zmiany tego rozwiązania. 

Sony Xperia 2

Sony Xperia 2 – budowa

Tak jak wiemy i widzimy – Sony nie jest chętne co do jakichkolwiek zmian. Japończycy są bardzo konserwatywni. Ich design to ewolucja poprzednich modeli, choć Xperia 1 prezentuje się mimo wszystko atrakcyjnie. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnego urządzenia. Xperia 2 otrzyma ramkę wykonaną z aluminium. Na górnej części zostanie wbudowany mikrofon, na dolnej zobaczymy dużą osłonę głośnika, port USB-C oraz drugi mikrofon. Na lewym boku urządzenia znajduje się wodoodporna klapka, która prawdopodobnie ukrywa gniazdo kart microSD oraz SIM. Na prawym boku otrzymamy przyciski głośności, skaner linii papilarnych, przycisk zasilania i dedykowany przycisk aparatu.

Sony Xperia 2

Mimo, że z przodu nie zaobserwujemy żadnych zmian, z tyłu mamy kilka niespodzianek. Konfiguracja potrójnego aparatu nie znajdzie się na środku. Sony zdecydowało się o przeniesieniu modułu do lewego, górnego rogu. Nie jest jasne czym to, czym to może być spowodowane. Prawdopodobnie zmiana może mieć związek ze znacznie łatwiejszym umiejscowieniem większej baterii. Sama kamera będzie przejęta bez większych zmian z modelu Xperia 1

Sony Xperia 2

Sony Xperia 2 – specyfikacja

Smartfon napędzany będzie oczywiście procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Podstawowa wersja otrzyma 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Jednak obok niej, Japończycy mogą pokazać także model z 8 GB RAM i 256 GB miejsca na dane. Na pokładzie otrzymamy Androida 9 Pie. Wiadome jest, że Sony pracuje nad własnymi smartfonami obsługującymi 5G. Jednak wsparcie dla nowej sieci raczej nie trafi do tego modelu. Urządzenie może zadebiutować na targach IFA w Berlinie. Debiut rynkowy może nastąpić w październiku. Nie jest jasne w jaki sposób Sony wyceni smartfona. Xperia 1 będzie kosztowała od $999. Cena Xperii 2 może być podobna. Miejmy nadzieję, że firma wreszcie odbije się od dna…

źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.