sony xperia 1 design specyfikacja

Sony Xperia 2 i jej specyfikacja – postarajmy się zrozumieć nowe portfolio firmy

Newsy

W tym roku Sony przeszło kolejną wewnętrzną rewolucję i odmienia swoje podejście do mobilnego rynku. Mimo że zeszłoroczne odsłony Xperii XZ2 i Xperii XZ3 pokazywały już pazur, to dopiero w tym roku ujrzeliśmy nowe otwarcie firmy i szukanie własnego ja. Tym ostatnim mają być wyświetlacze o kinowych proporcjach 21:9. Flagowa propozycja w postaci Xperii 1 z pewnością się wyróżnia, ale sprawdziliśmy dla Was, jak sytuacja wygląda w tańszej Xperii 10 Plus. Wiemy też, że nadchodzi Xperia 4, ale to nie koniec planów Japończyków. Do Sieci właśnie trafiła Xperia 2, a dokładniej jej specyfikacja.

Xperia 2 ze swoją specyfikacją ułatwia spojrzenie na portfolio Sony

Sony Xperia 1

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Oczywiście tak, jak w przypadku Xperii 4, tak też termin premiery Xperii 2 stoi pod dużym znakiem zapytania. Patrząc na specyfikację, którą zaraz poznacie, można się domyślać, że będą to wrześniowe targi IFA. Na nich Japończycy zawsze prezentują modele z najlepszymi podzespołami. Taka też jest Xperia 2, bo na papierze prezentuje się następująco:

  • 6,2-calowy wyświetlacz FullHD+ (21:9, 2880×1234)
  • układ Snapdragon 855
  • 6 GB RAM
  • 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
  • potrójny aparat
  • akumulator o pojemności 3000 mAh
  • brak gniazda słuchawkowego

Mniejsza wersja Xperii 1? Na pewno słabsza, co sugeruje mniejszy wyświetlacz o niższej rozdzielczości. Miejmy nadzieję, że ten nadal pozostanie w technologii OLED. Bardzo możliwe, że Xperia 2 okaże się też smartfonem, który otrzyma zapowiadaną cewkę indukcyjną, czyli doczekamy się bezprzewodowego ładowania w nowych smartfonach Sony. Kolejną zagadką są aparaty — nadal na tyle mamy ujrzeć trzy matryce, ale nie będzie to ten sam zestaw, co w znanym nam flagowcu.

Zobacz też: Koniec bezpłatnego miesiąca w Netflixie.

Tym sposobem możemy już potwierdzić, że Sony traktuje swoje portfolio w formie im niższa liczba, tym wyżej stawiany model. Być może za rok doczekamy się Xperii 1 (2020) lub Xperii 1.1. Czas pokaże, ale jeśli szukamy odpowiedników w poprzednich modelach, a raczej nomenklaturze, to Xperia 1 byłaby następcą modeli z Premium w nazwie, a Xperia 2 „tradycyjnych” flagowców, czyli XZ.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x