sony xperia 1 design specyfikacja

Sony Xperia 1 i potęga jej aparatu w filmie od producenta

Newsy

Sony od Mobile World Congress ucichło w kwestii zdradzania swoich nowych planów. Oczywiście pojawiły się plotki na temat takich modeli jak Xperia 2 i Xperia 4, ale to jednak daleko idące wnioski z obecnego portfolio i plotek. Tylko to nowoczesne portfolio jest… ubogie. W Barcelonie tak naprawdę poznaliśmy trzy, kluczowe modele: Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus. Ten ostatni zdążyliśmy już przetestować, ale to jednak średniak. Co z flagowym modelem? Ten wciąż nie jest dostępny w sprzedaży, ale to niedługo może się zmienić. Szczególnie że producent zaczyna pokazywać możliwości aparatu Xperii 1.

Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon firmy z trzema aparatami

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Tak, Sony nie spieszy się z wprowadzaniem nowości, więc Xperia 1 to tak naprawdę pierwszy smartfon firmy, który może pochwalić się trzema obiektywami. Zaskoczeni musieli być tym faktem też osoby odpowiedzialne za powyższy materiał, bo pojawił się błąd z jasnością jednego z nich. Tym sposobem Xperia 1 może pochwalić się następującym zestawem aparatów:

  • 12 MPx, 26 mm (f/1.6), Dual Pixel PDAF, 5-osiowy OIS
  • 12 MPx, 52 mm (f/2.4, teleobiektyw), Dual Pixel PDAF, 5-osiowy OIS
  • 12 MPx, 16 mm (f/2.4, szerokokątny)

 

Na filmie pokazano, że główna matryca patrzy na świat przez obiektyw o jasności f/2.4. Mimo wszystko wykorzystanie schodów Eschera jest zjawiskiem wyjątkowo… udanym. Doskonale widzimy, co tak naprawdę oznacza zastosowanie trzech aparatów z różnymi obiektywami.

Zobacz też: Co nowego pojawi się w Macach?

Oczywistym jest też fakt, że Sony w tej materii nie wprowadza nic nadzwyczajnego. Tego typu zestawy dostępne są w zdecydowanie tańszych modelach. Niemniej to są dane na papierze. W praktyce Japończyków z pewnością nie będzie można porównywać do smartfonów z niższych półek.

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x