ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel 3a google precyzja wykonania

Pixel 3a to budżetowy smartfon inny niż wszystkie

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Po wielu miesiącach oczekiwania i niezliczonych wyciekach Pixel 3a wreszcie zadebiutował. Premiera tego niedrogiego smartfona jest zdecydowanie bardziej znacząca niż może nam się wydawać. Budżetowy Pixel zmienia cały rynek tanich smartfonów z Androidem. Dlaczego? To prawdopodobnie jedyne urządzenie, które możemy bezpiecznie polecić dla dosłownie każdego. Nowy smartfon Google jest skoncentrowany na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń i najlepszego oprogramowania, a nie wyglądu. To dokładne przeciwieństwo tego co obecnie oferuje konkurencja.

Zobacz także: Jakie zmiany czekają produkty Apple? Wiemy naprawdę wiele

Pixel 3a to przeciwieństwo budżetowych smartfonów

Weźmy choćby pod uwagę konkurencję od Samsunga. Galaxy A50 wygląda świetnie. Tylko co z tego? Ma beznadziejny aparat, kompletnie bezużyteczny w kiepskim oświetleniu, przeciętnie działający skaner linii papilarnych i małe szanse na regularne aktualizacje w przyszłości. Tu nawet nie chodzi o ten jeden, konkretny model. Wszystkie urządzenia występujące w tym przedziale cenowym co nowy Pixel cierpią na te same przypadłości. Jak wiemy nawet zdecydowanie wyższa cena nie daje nam takich gwarancji. Oczywiście są minusy – Pixel 3a nie prezentuje się zbyt nowocześnie – ma ogromne ramki. Jednak przy tym co oferuje nie ma dla niego alternatywy. Mamy trzy najważniejsze cechy, które sprawiają, że telefon od Google jest wyjątkowy. Pierwszy to świetna kamera, druga to gwarantowane aktualizacje do trzech wersji Androida, a ostatnia to zoptymalizowane oprogramowanie.

Pixel 3a

Pixel 3a jak Nexus… tylko lepszy

Pod wieloma względami to powrót do tego co oferowała seria Nexus. Tak bardzo nam tego brakowało – niezbyt drogiego urządzenia z czystym Androidem. Daje nam to gwarantowane szybkie aktualizacje, a do tego odrobinę magii Google. Całość składa się na rewelacyjną szybkość i płynność działania. Pixel 3a jest chyba nawet lepszy niż Nexus. Tamta seria dawała nam najlepsze procesory i przeciętne aparaty fotograficzne. Budżetowa nowość dysponuje najwyższej klasy kamerami i dobrym, choć nie najlepszym chipsetem. Przy tak dobrze działającym oprogramowaniu, to możliwości fotograficzne są tym co większość z nas by wybrała.

Tylko Google mogło zrobić takie urządzenie

Żaden inny producent nie mógł sobie pozwolić na taki krok. Amerykanie nie muszą przecież się martwić o kanibalizowanie innego, droższego produktu. Innym zależy przecież na sprzedaży i skupieniu uwagi na jak najdroższych modelach. W przypadku Google nie jest to ważne. Jest oczywiście Pixel 3, ale firma nie troszczy się zbyt mocno o niego – sprzedawany jest przecież nie na wszystkich rynkach. Liczba sprzedanych egzemplarzy nie jest priorytetem. To niebywale komfortowa sytuacja. Pewnie zła dla wielu innych producentów telefonów, ale świetna dla klientów. Pixel 3a to smartfon, który śmiało można polecić każdemu – szczególnie tym, którzy nie mają zamiaru wydawać fortuny na nowe urządzenie. Gdyby tylko był dostępny w naszym kraju…

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy