wwdc 2019

Apple oficjalnie zaprasza na konferencję. Konkurent Netflixa nadchodzi

Artykuły

Wcześniejsze informacje okazały się zgodne z prawdą. Apple oficjalnie poinformowało dzisiaj o dacie kolejnej konferencji. Rozpoczęła się też wysyłka zaproszeń. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 25 marca w Steve Jobs Theater, na terenie kampusu Apple Park w Cupertino. Podobnie jak w przypadku większości organizowanych przez firmę eventów odbędzie się ono o godzinie 10:00 czasu pacyficznego lub 13:00 czasu wschodniego. 

Zobacz także: Android Q z wcześniejszym dostępem dla jeszcze większej liczby smartfonów

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Apple oficjalnie zapowiada wydarzenie

Zapowiedź podaje nam wystarczająco dużo informacji. Na zaproszeniu widnieje hasło „It’s show time”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prawdopodobnie ujrzymy przede wszystkim zapowiedzi usług, a nie sprzętu. Ten może się pojawić, ale na pewno nie będzie główną gwiazdą konferencji. Tym sposobem śmiało możemy stwierdzić, że nie mamy co oczekiwać szczególnie istotnych premier produktów. Co możemy jednak zobaczyć?

Apple

Nowa platforma Apple News

Możemy zobaczyć nową odsłonę aplikacji Apple News, tym razem zawierającą model subskrypcyjny. Firma może dodać płatne opcje do tego programu. Pozwoli to użytkownikom na nieograniczony dostęp do czasopism i innych treści, takich jak na przykład The Wall Street Journal, czy New York Times. Nie jest jeszcze jasne, które serwisy informacyjne zostaną uwzględnione. Apple cały czas ma negocjować warunki finansowe z niektórymi witrynami. Podobno spółka Tima Cooka zażądała od dostawców 50% przychodów z usług. 

Apple zaprezentuje serwis VOD

Głowną gwiazdą wydarzenia będzie przede wszystkim konkurent Netflixa. Usługi stają się w przypadku firmy z Cupertino coraz ważniejszą odnogą. Nowy serwis VOD stanie się niezwykle ważnym krokiem w rozwoju i pomoże zagospodarować istniejącą lukę. Na konferencji usługa strumieniowa zostanie zapowiedziana, jednak jej faktyczny start nastąpi w kolejnych miesiącach. Apple ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, które zadebiutują w nowym kanale. Na marcowe wydarzenie zaproszono wiele gwiazd, wśród nich Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner i Steve Carell. Każda z nich ma udział w nowej usłudze. 

Jakie urządzenia może pokazać Apple?

Istnieje wiele przypuszczeń na ten temat, jednak nie zobaczyliśmy przecieków. Urządzenia mogą zadebiutować na rynku w tym okresie, jednak wcale nie muszą pojawić się na konferencji. Równie dobrze, firma może zapowiedzieć nowe sprzęty za pomocą komunikatu prasowego. iPad mini 5, siódma generacja 9,7-calowego iPada, nowa wersja słuchawek AirPods czy nowy odtwarzacz iPod touch są już gotowe i wkrótce mają być dostępne na rynku. Mimo wszystko żadna z tych aktualizacji nie jest na tyle ważna, żeby mogła zagwarantować debiut na scenie. Zgodnie z informacją na stronie internetowej transmisja z wydarzenia „It’s show time” dostępna będzie na stronie internetowej giganta z Cupertino oraz za pośrednictwem Apple TV.

Źródło: MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x