iPad Mini z mini-LED

Nowy iPad w starych szatach

Newsy

Rynek tabletów, mimo że opera się na podzespołach i systemach znanych ze smartfonów rozwija się w zupełnie innym tempie. Wynika to ze znacznie wyższej długości życia tych urządzeń. Sam używam tabletów od prawie 10 lat i mam dopiero trzecie urządzenie tego typu. Smartfonów. Dla porównania w tym czasie przez moje ręce przewinęło się około 10 smartfonów.

Stary, nowy iPad mini

ipad mini 5 przecieki

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

iPad 4 mini miał swoją premierę kilka lat temu. Mimo że nadal jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli ktoś szuka niewielkiego tabletu, to zaczyna powoli dostawać zadyszki. Najwyższa więc pora na wydanie następcy. Jak donoszą plotki, Apple od jakiegoś czasu pracuje nad małym tabletem. Jednak wbrew wcześniejszym plotkom desing iPada mini 5 nie ulegnie zmianie. Ułożenie wszystkich portów, umieszczenie czytnika odcisków palców oraz grubość ramek, jak i rozmiary urządzenia mają zostać niezmienione. Na szczęście nie będzie to stary iPad pod nową nazwą. iPad mini 5 ma zostać wyposażony w znacznie mocniejsze podzespoły. Jego poprzednik używał układu Apple A8. Jest to bardzo przyzwoity układ, jeden z mocniejszy w swoich czasach. Obecnie jednak dostaje już zadyszki. Według plotek najnowszego iPada 5 mini ma napędzać Apple A10 lub nawet A10x.

Zobacz też: Apple idzie za ciosem – debiut nowych iPadów wkrótce

Z jednej strony zachowanie wyglądu poprzednika wydaje się nieco rozczarowujące. Chociaż użytkownicy poprzednika na pewno się ucieszą z tej decyzji, ponieważ dzięki temu posiadane przez nich akcesoria zachowają pełną kompatybilność. Warto pamiętać, że iPad 4 mini w wersji 128 GB wciąż jest w sprzedaży za około 1700 zł w polskich sklepach z elektroniką. Nie wiadomo czy nowszy tablet go wyprze ani jaką cenę będzie należało za niego zapłacić. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie sprzedawany równolegle za znacznie wyższą cenę, a po prostu zastąpi starszy model.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x