ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
startupy na smartfony

Oto niesamowite startupy na smartfony, które zadebiutują w 2019 roku

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W zeszłym tygodniu odbył się TechCrunch Disrupt 2018 w Berlinie. Ponad 2000 osób wzięło udział w imprezie, na której można było zobaczyć najnowsze technologie. Oto niesamowite startupy na smartfony, które ujrzą światło dzienne już w 2019 roku.

Niesamowite startupy na smartfony

Zana

Zana jest inteligentnym asystentem, który odpowiada na pytania dotyczące zdrowia „zaufaną poradą medyczną”. Wyobraź sobie, gdyby Asystent Google był przeszkolonym lekarzem – właśnie w taki sposób ma działać Zana. Została ona zaprojektowana, aby oferować bezpłatny dostęp do informacji o zdrowiu dopasowanych do indywidualnego profilu użytkownika.

startupy na smartfony Zana

Co ciekawe, usługa działa również w Messengerze oraz w inteligentnym domu dzięki integracji z Amazon Alexa. Możesz rozmawiać z Zaną za pomocą głosu lub tekstu, jednak póki co nie ma jeszcze natywnej obsługi aplikacji. Według deweloperów, Zana nie ma na celu zastąpienia lekarza, a raczej zebrać informacje o objawach i stanie zdrowia pacjenta, aby dać lekarzowi lepszy obraz stanu, kiedy umawia się on na wizytę.

SmartGuide

Czeski startup został stworzony, aby zamienić telefon w prywatnego przewodnika podczas wycieczek. Koncepcja spersonalizowanej aplikacji przewodnika turystycznego nie jest niczym nowym, ale ciekawy w SmartGuide jest sposób, w jaki wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Technika ta okaże się popularna w ciągu najbliższych kilku lat.

Zuper

Zuper to bezpłatna aplikacja asystenta finansowego, która ma na celu pomóc zaoszczędzić pieniądze i zarządzać finansami. Piękno tego asystenta polega na tym, że gromadzi wszystkie konta w jednym miejscu, więc nie trzeba ręcznie zarządzać pieniędzmi w kilku źródłach. Oprogramowanie pozwala zidentyfikować miejsca, w których wydajesz pieniądze i umożliwia ustawienie limitów wydatków w niektórych obszarach, takich jak rozrywka, hobby lub mobilność. To jak aplikacja fitness, ale dla finansów.

startupy na smartfony Zuper

Oczywiście, wielu użytkowników będzie nieufnie podchodzić do udostępnienia swoich informacji bankowych z kilku różnych kont do aplikacji. Pojawia się także wątpliwość, jak program będzie współpracował z poszczególnymi aplikacjami banków. Zuper zapewnia użytkowników, że bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. W programie znajduje się uwierzytelnianie dwuskładnikowe, odblokowywanie skanerem linii papilarnych i szyfrowanie danych w standardzie 2048-bitowym SSL.

Retorio

W przypadku tej nowości, część z Was może kręcić nosem. Retorio jest bowiem rodzajem zastosowania sztucznej inteligencji, do której prawdopodobnie powinniśmy się przyzwyczaić, ponieważ będzie to duża część naszej przyszłości. Retorio to sztuczna inteligencja, która rozumie umiejętności komunikacyjne i typy osobowości. Działa przy użyciu algorytmu uczenia maszynowego, który analizuje zachowania komunikacyjne ludzi z filmów. Następnie analizuje Twoje „wyniki” w oparciu o wybrane kryteria.

W praktyce, Retorio może być wykorzystywany jako wtyczka do formularzy wniosków o pracę, aby umożliwić firmom natychmiastową informację zwrotną na temat zachowań komunikacyjnych kandydatów i najważniejszych cech osobowości.

CoolMen

Na koniec ciekawostka niezwiązana z tematem, gdyż nie dotyczy smartfonów. Chodzi o startup z Wrocławia. CoolMen to poręczne urządzenie inteligentne, które obiecuje przełom w męskiej niepłodności! Temperatura ma wpływ na niepłodność u 60% mężczyzn, a wzrost temperatury o zaledwie 1 stopień Celsjusza może spowodować zmniejszenie liczby plemników o 40%.

startupy na smartfony CoolMen

Rozwiązaniem tego problemu może być…inteligentna „para lodówek”. Jasne, na pierwszy rzut oka wygląda to śmiesznie, ale podobno działa, jak należy, czyli chłodzi narażone na zmianę temperatury miejsca.

Zobacz także: Wojna handlowa USA-Chiny – co z cenami smartfonów?

Niesamowite startupy na smartfony – podsumowanie

Przyznam, że z wyżej wymienionych nowości najbardziej do gustu przypadły mi Zana i Retorio. W przypadku Zany liczę na to, że będzie ona bardziej inteligentna niż wujek Google i dostarczy bardzo trafnych informacji pacjentowi. Jeżeli chodzi o Retorio, to chylę czoła, jeśli faktycznie sztuczna inteligencja będzie mogła trafnie określić umiejętności komunikacyjne i typy osobowości.

Źródło: androidpit

Sprawdź najnowsze wpisy