Facebook Messenger

Facebook straszył kolejnym błędem na Messengerze, nie pierwszy raz

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Facebook nie ma ostatnio dobrej passy. Niedawno na portalu pojawił się post reklamujący nastolatkę wystawioną na sprzedaż. Wcześniej miał miejsce poważny atak hakerski. W związku z powyższym wielu użytkowników boi się o swoje dane. Na tym nie koniec wpadek.

Facebook straszny kolejnym błędem

Użytkownicy Facebooka zgłaszali dziwny błąd, który nękał platformę w ostatnich dniach – stare wątki z Messengera pojawiały się automatycznie w oknach rozmów. Problem został zgłoszony po raz pierwszy na Twitterze. Użytkownicy skarżyli się, że nagle zaczęły pojawiać się stare, kilkuletnie informacje wysyłane niegdyś do rozmówcy. Firma potwierdziła, że starsze wiadomości są traktowane jako nowe i nieprzeczytane i pojawiają się w zakładce Messengera na portalu Facebooku.com. Rzecznik Facebooka powiedział portalowi The Verge: „niektóre osoby widzą starsze wiadomości w serwisie Facebook.com. Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i aktywnie pracujemy nad jego rozwiązaniem w jak najkrótszym czasie. Przepraszamy za niedogodności.”

Wielu użytkowników wyrażało obawy, że błąd może spowodować ponowne pojawienie się rozmów lub przeszłych historii, o których woleliby zapomnieć. Jeśli nie usuniesz manualnie historii rozmowy między Tobą a innym użytkownikiem, Messenger zachowa całą Twoją konwersację sięgającą nawet kilka lat wstecz. Dla niektórych może to być przywołanie starego i niechcianego wątku z byłym członkiem rodziny lub przyjacielem, który minął.

Błędy na Facebooku i Messengerze to nie nowość

Wyżej opisywany przypadek nie jest pierwszym. W 2015 r. Facebook notorycznie zaczął odnawiać bolesne wspomnienia dla osób korzystających z funkcji oddzwaniania On This Day. Działo się tak, ponieważ podstawowy algorytm nie wiedział, jak odróżnić świąteczne, wesołe posty, które zostały zaprojektowane do ponownego pojawienia się od tych dotyczących tragedii, które często generują znacznie więcej „zaangażowania”. Facebook mierzył je jako pozytywne, a potem powtarzał.

Tym razem jednak błąd wygląda bardziej na problem z kodem niż strategiczną porażkę ludzkiego zrozumienia. Szczerze mówiąc, ogromna większość ludzi narzekających na problem wydaje się traktować to jako przypadkowe i dziwaczne zachowanie sieci społecznościowej, której nikt nie może wyjaśnić. Jednak niektórzy uważają, że są wręcz prześladowani przez bolesne wspomnienia. Jest to również sygnał, że Facebook odpowiada za ogromną liczbę identyfikacji online i szczegóły naszego osobistego życia. Ostatnio zarządzanie danymi znalazło się pod stałą krytyką. Niejednokrotnie informowaliśmy Was o wycieku danych.

Problem rozwiązany, ale niesmak znów pozostał

Co prawda dzisiaj Facebook potwierdził, że rozwiązał problem, który przypisuje aktualizacjom oprogramowania, ale niesmak pozostał. „Problem Facebooka związany z wysyłaniem starszych wątków na Messengerze spowodowany przez aktualizację oprogramowania, został w pełni rozwiązany. Przepraszamy za wszelkie niedogodności „, takie oświadczenie przekazał portalowi The Verge rzecznik Facebooka.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy