ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
asystent google

Asystent Google po polsku pojawia się u wybrańców

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Już wielokrotnie informowaliśmy Was, że jedna z najbardziej wyczekiwanych usług Google zmierza do Polski. Inteligentny asystent głosowy już wielokrotnie został zapowiedziany przez Amerykanów, rozpoczęły się zamknięte testy, ale przewidywane terminy premiery cały czas mijają. Niemniej od wczoraj dostajemy od Was informacje, że Asystent Google po polsku pojawia się u osób, które nie były związane ze wspomnianymi testami. To oznacza jedno — otwarte testy lub oficjalną premierę.

Asystent Google po polsku powoli pojawia się na smartfonach

Asystent google


Na stosownych grupach na Facebooku robi się głośno od wzmianek o Asystencie Google po polsku — informujecie nas też o tym na naszym profilu. Jeśli chcecie sprawdzić, czy u Was się pojawił, to najszybszy sposób jest następujący:

  • otwieramy aplikację Google
  • przechodzimy do ustawień
  • Asystent Google -> Ustawienia
  • zakładka Asystent -> Języki
  • dodaj język

Jeśli znajdziecie język polski, to nasze gratulacje. Jeśli nie, to… pozostaje czekać. Niestety nie udało nam się ustalić sztywnej zasady, która mogłaby pomóc wymusić aktywację Asystenta Google po polsku. Dlatego niektórzy muszą być jeszcze cierpliwi.

Zobacz też: Motorola One już z Android 9 Pie!

Termin oficjalnego, pełnego wydania Asystenta Google po polsku wciąż się przesuwa. Nie znamy przyczyn takiego stanu rzeczy, ale nietrudno się domyślić, że nasz język jest kłopotliwy. Kiedy ostatecznie usłyszymy naszego prywatnego, inteligentnego asystenta po polsku? Podobno w ciągu 2 tygodni. Czy tak będzie? Dowiemy się… za 2 tygodnie.

Źródło: Grupy Facebookowe, w tym grupa Android.com.pl

Sprawdź najnowsze wpisy