Baterie w iPhone – Apple podnosi ceny. Lepiej się pospieszcie!

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-12-03

Afera ze spowalnianiem iPhone’ów przez Apple wywołała rok temu sporo szumu. Wydaje się, że samą firmę wiele to nauczyło. Amerykanie początkowo nie poinformowało użytkowników o tym co zrobiło, potem wydano oświadczenie poparte szeregiem materiałów dostępnych na stronie internetowej. Ostatnim etapem była promocyjna cena wymiany baterii w większości urządzeń. Przy tej okazji skorzystali użytkownicy starszych urządzeń. Wiele z nich zdecydowanie ożyło. Baterie w iPhone wymieniane były w bardzo preferencyjnych cenach.

Zobacz także: iPad Pro ma zastąpić nam komputery. Problemem jest jednak iOS

Baterie w iPhone – Apple podnosi ceny

Wbrew opiniom niektórych, Amerykanie nie nazwali tego programem. Taką nazwą określamy bezpłatne akcje. W przypadku wymiany baterii to użytkownik ponosi koszt wymiany. Z tym, że został on znacznie obniżony. Już na samym początku zapowiedziano, że wymiana w promocyjnej cenie obowiązywała będzie tylko w 2018 roku. Jeżeli macie iPhone’a, w którym chcecie wymienić akumulator to warto się pospieszyć. Apple potwierdza, że cała akcja zakończy się 31 grudnia 2018 roku. Potem ceny wrócą do poprzedniego poziomu. Oznacza to trzykrotną podwyżkę. W naszym kraju, Autoryzowane Serwisy Apple prowadziły wymianę akumulatorów w 2017 roku w cenie co najmniej 349 złotych. W przypadku iPhone’a X koszt może być jeszcze wyższy. Najnowsze modele, czyli iPhone XS, XS Max oraz XR nie są objęte promocją. Zostały wypuszczone na rynek po całej aferze. Nie sądzę, żeby ktoś, w razie problemów odpłatnie wymieniał w nich ogniwa. Są przecież objęte gwarancją. 

Baterie w iPhone – które modele są objęte promocją?

Poniżej lista urządzeń, w których możemy wymienić akumulator w obniżonej cenie:

 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 6S
 • iPhone 6S Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus

Baterie w iPhone – co mówi Apple?

Zapobieganie nieoczekiwanym wyłączeniom:

Mniej więcej rok temu, w wersji 10.2.1 systemu iOS, udoskonaliliśmy sposób zarządzania energią w okresach dużego obciążenia telefonu. Ta zmiana w oprogramowaniu wpływa na działanie modeli iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus i iPhone SE, zmniejszając ryzyko nieoczekiwanego wyłączenia się urządzenia. Powoduje, że w razie potrzeby – aby uniknąć wyłączenia – iOS dynamicznie reguluje szybkość działania niektórych podzespołów. Choć w wielu przypadkach zmiany w działaniu telefonu są niedostrzegalne, niekiedy mogą odczuwalnie wydłużyć czas uruchamiania apki lub w inny sposób zmniejszyć wydajność urządzenia.

Baterie w iPhone – jak są zaprojektowane?

Bateria urządzenia została tak zaprojektowana, by po 500 cyklach pełnego ładowania zachowała do 80% pierwotnej pojemności. Roczna gwarancja obejmuje serwis wadliwej baterii. W przypadku urządzeń, które nie są już objęte gwarancją, lokalny Autoryzowany Serwis Apple może oferować obsługę serwisową baterii. Mogą obowiązywać różne warunki i ceny.

źródło: Apple • Dark1

  Do póki te łosie będą płacić to aple będzie im wciskać takie zawyżone ceny

 • Gun’s

  Apple z każdym rokiem staje się coraz bardziej łase na pieniądze klientów i trzeba tylko czekać na znaczący odpływ klientów.

  Koszt wymiany baterii w trakcie akcji serwisowej nie powinien przekraczać kwoty 50 zł. Cena nominalna tej usługi to już jest totalny kosmos.

 • stark2991

  „Bateria urządzenia została tak zaprojektowana, by po 500 cyklach pełnego ładowania zachowała do 80% pierwotnej pojemności.”
  Co jest śmieszne, bo jawnie się tym przyznali, że projektują baterię pod określoną ilość cykli i żywotność 🙂
  A tak poza tym to już od dawna na rynku są baterie wytrzymujące i 1000 cykli, więc z czym do ludzi?

  • Mariusz Nowak

   Wiadomo to przecież od dawna. Informacje na temat liczby cykli w poszczególnych urządzeniach Apple są znane od lat.

   • marcus1212

    I to jest mistrzostwo świata, postarzać produkty i wmówić lemingom że tak ma być 🙂
    Jak się małymi porcjami dawkuje niewygodne informacje to naprawdę można finalnie dużo przemycić.

  • Adrian Kijek

   Od 1.5 roku codziennie na noc podlaczany iphone 7 plus i jakos 91% wydajnosci nadal. Wiec chyba nie jest tak zle z tymi bateriamix