huawei smartwatch

Huawei Watch GT – premiera nowego smartwatcha już niedługo

2 minuty czytania
Komentarze

Smartwatche nie spełniły oczekiwań. Chociaż były one nieco zbyt wygórowane. Obecnie dobrze sprzedają się przede wszystkim proste opaski fitness oraz Apple Watch. Zegarek amerykańskiej firmy zadebiutował dziś na naszym rynku wraz z nowymi iPhone’ami. Jest jedynym tego typu urządzeniem, które cieszy się zainteresowaniem klientów. Konkurencja nie ma się zbyt dobrze, o czym świadczą wyniki sprzedaży. Mimo wszystko Huawei czy Samsung cały czas mają nadzieję wykroić dla siebie po kawałku rynkowego tortu.

Zobacz także: Apple bije Samsunga. iPhone Xs Max ma najlepszy ekran na rynku

Premiera Huawei Watch GT niebawem

Od kilku miesięcy jasne jest, że Chińczycy pracują nad nowym smartwatchem. Poprzednie generacje zyskały pewną popularność. Design inspirowany był klasycznymi zegarkami, choć według mnie prezentowały się niezwykle topornie – głownie przez wyjątkową grubość. Całkowicie nowe urządzenie w gamie Huawei ma nosić nazwę Watch GT. Znamy niektóre jego szczegóły, z uwagi na certyfikację w FCC. Świadczy to o niedługim debiucie urządzenia w Europie. Akumulator będzie nieco mniejszy niż w obecnej generacji. Zyska on pojemność 410 mAh, w porównaniu do obecnego 420 mAh. Jest to jednak więcej niż Apple Watch Series 4, który ma baterię o pojemności 291 mAh. Watch GT obsługiwał będzie ładowanie o mocy 5W.

Jakie funkcje będzie miał Huawei Watch GT?

Zegarek na pewno otrzyma GPS. Sugeruje to dodanie wielu nowych funkcji związanych z fitness. Od pewnego czasu są to najważniejsze zadania inteligentnych zegarków. Wszyscy najważniejsi producenci stawiają na sport i zdrowie – Huawei pójdzie zgodnie z tym trendem. Zegarek otrzyma osobistego trenera w czasie rzeczywistym oraz analizę naszych efektów treningowych. Rozróżniane będą różne rodzaje aktywności sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, wędrówki czy wspinaczka. Zobaczymy też NFC, dzięki temu użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych Google Pay oraz Huawei Pay. Watch GT otrzyma oczywiście system Wear OS. Napędzany będzie przez najnowszy procesor Qualcomm przeznaczony dla smartwatchy – czyli Snapdragon Wear 3100. Jednostka ta wspierana będzie przez 768 MB RAM. Na pliki i aplikacje użytkownika przeznaczone będzie 4 GB pamięci wbudowanej.

Kiedy zobaczymy Huawei Watch GT na rynku?

Prawdopodobny debiut inteligentnego zegarka już niedługo. Zobaczymy go pewnie już 16 października. Największą gwiazdą tego wydarzenia będzie jednak flagowy smartfon Huawei Mate 20 oraz przede wszystkim Mate 20 Pro. Oczekujemy jednak również prezentacji nowego zegarka i bezprzewodowych słuchawek FreeBuds 2 Pro. Na nowe urządzenia chińskiej firmy czekamy z niecierpliwością. Szczególnie Mate 20 Pro prezentuje się niezwykle ciekawie. Na pierwszy rzut oka, nowy smartfon otrzyma wybitnie ciekawą specyfikację, będąc jednym z najciekawszych urządzeń na rynku. Mimo wszystko firma nie może przesadzić z ceną nowych sprzętów, bo cały czas pracuje nad swoją renomą.

Źródło: Phonearena

Motyw