Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest mocniejszy od Apple A12 Bionic

Kacper Kościański Newsy 2018-09-24

Apple oficjalnie zaprezentowało światu swój najnowszy układ – A12 Bionic niecałe dwa tygodnie temu, a Huawei już kwestionuje jego wydajność. Apple prezentując A12 Bionic użyło stwierdzenia, że jest to „najmądrzejszy i najwydajniejszy procesor, jaki kiedykolwiek znalazł się w iPhonie oraz że jest to pierwszy 7-nanometrowy procesor dostępny na rynku”.

Kirin 980 mocniejszy od A12 Bionic? Przynajmniej według Huaweia

Teraz Huawei jest całkowicie przekonany, że najnowszy Kirin 980 będzie lepszy od Apple A12 Bionic – przedstawiciel firmy powiedział tak na wydarzeniu w Dubaju. Chiński gigant pracował nad owym układem przez 3 lata, skupiając się na trzech aspektach: mocy i wydajności, inteligencji oraz łączności.

Pomimo faktu, że oba te procesory mają taką samą liczbę tranzystorów (6,9 miliarda), Huawei twierdzi, że jego procesor jest o 75% szybszy od poprzedniej generacji, a GPU o „jedyne” 46%. Jeśli chodzi zaś o wydajność energetyczna, to Kirin 980 jest 57% bardziej efektywny, niż procesory poprzedniej generacji, a GPU osiąga tutaj wzrost o aż 178%.

Zobacz także: „Najwytrzymalsze szkło, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonie”. No chyba nie…

Trzeba przyznać, że takie zapewniania brzmią aż zbyt dobrze. Huawei został już niejednokrotnie przyłapany na nieuczciwości wobec użytkowników (np. zdjęcia rzekomo zrobione ich smartfonem, a w rzeczywistości wykonano je lustrzanką). Czas pokaże, czy Kirin 980 rzeczywiście jest wydajniejszy od układu Apple. Ja w to nie wierzę, ale mogę się mylić.

Źródło: phonearena • asKn

  Ja im wierze

  • asKn

   Już nie

 • Łukasz

  Coś jak z MT. Też zawsze twierdzili, że ich flagowe układy będą wydajniejsze niż konkurenci…

  • RS2_15237_THE_END

   Wystarczy, że ich procesor będzie trochę szybszy niż aktualny SD845 i już będzie dobrze, bo jednak ten Snap nadal jest wydajny w połączeniu z szybką pamięcią i większą ilością ramu 🙂
   https://www.youtube.com/watch?v=omto9Q-eS_Q

 • Total

  A ja im choć SZkoda że chinczykom😎wolę wIerzyc im jak całemu zaklamanemu USA😎x